ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Бізнес

БІ́ЗНЕС (англ. business – справа, угода, комерція) – підприємницька діяльність з купівлі та продажу, що дає прибуток. Б. називають також комерц. підприємство чи будь-яку практ. справу. Слово «Б.» у англомов. країнах може вживатися й у зневажл. значенні як сумнівна справа, здирництво, хоч переважно у значенні завдання, обов’язку, турбот, права, складної справи. В Україні за рад. часів це слово вживалося лише в негатив. значенні й означало діяльність, скеровану на одержання прибутку без огляду на мораль, виходячи лише з егоїст. інтересів, часто шляхом здирництва, сумнів. махінацій. З переходом до ринк. економіки в суверен. Україні, як і в ін. постсоціаліст. суспільствах, змінюється смислове й емоц. навантаження цього слова: воно починає означати, як і в англосаксон. країнах, насамперед корисну діяльність для забезпечення особистих потреб життя. Однак більшість насел., як правило, й далі вважає, що це заняття обов’язково передбачає нечесність, правопорушення, а то й схильність до кримін. поведінки, й прибутки, в цілому, не є результатом особистої кмітливості й не збігаються з інтересами країни, суспільства, використовуються марнотратно й не в інтересах екон. зростання згідно з ідеями справедливості, що панують в Україні. Натомість у розвинутих капіталіст. країнах Б. у своїй «цивілізованій» формі діє згідно з законами, сповнений екон. відповідальності й відданий нац. інтересам.

Літ.: Бізнес. Поняття і категорії: Слов.-довід. Т., 1993; Бізнес від «А» до «Я»: Довід. Л., 1994; Бойко В., Вашків П. Бізнес: Слов.-довід. К., 1995.

В. Д. Сікора

Рекомендована література

  1. Бізнес. Поняття і категорії: Слов.-довід. Т., 1993;Google Scholar
  2. Бізнес від «А» до «Я»: Довід. Л., 1994;Google Scholar
  3. Бойко В., Вашків П. Бізнес: Слов.-довід. К., 1995. Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Бізнес / В. Д. Сікора // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2003. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-39884

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

2-й

Дата виходу друком тому:

2003

Дата останньої редакції статті:

2003

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Світ-суспільство-культура

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

39884

Схожі статті

Ковальов
Світ-суспільство-культура  |  Том 13 | 2013
Ю. І. Бєляєв
Еврейская молодая мысль
Світ-суспільство-культура  | Том 9 | 2009
О. Ю. Горшихіна
Новини з Академії
Світ-суспільство-культура  | Том 23 | 2021
Ю. Б. Ковалів

Нагору