Нафанаїл — Енциклопедія Сучасної України

Нафанаїл

НАФАНАЇ́Л (Крикота Петро Григорович; 12. 07. 1959, с. Залюття Старовижів. р-ну Волин. обл.) – церковний діяч УПЦ МП. Нагородж. другим наперс. хрестом із прикрасами (2014). Закін. Луцьке ПТУ (1977), Одес. духовну семінарію (1984), Моск. духовну академію (1988). 12 грудня 1985 прийнятий до братії Троїце-Сергієвої лаври (м. Сергієв Посад Моск. обл.). 31 березня 1986 пострижений у чернецтво, 22 травня того ж року рукопоклад. у сан ієродиякона, 7 грудня – ієромонаха. Від 1988 викладав в Одес. духов. семінарії. 8 квітня 1990 возвед. у сан ігумена, 6 січня 1996 – архімандрита. 1997–2016 – ректор Почаїв. духов. семінарії (Кременец. р-н Терноп. обл.). 5 серпня 2015 у Преображен. соборі Свято-Успен. Почаїв. лаври хіротонізов. на єпископа Шумського, вікарія Терноп. єпархії. Від 29 січня 2016 – єпископ Камінь-Каширський, вікарій Волин. єпархії, від 18 жовтня того ж року – керуючий Волин. єпархією. 17 серпня 2019 возвед. у сан архієпископа.

архімандрит Паїсій (Хомич)

Статтю оновлено: 2020

Покликання на статтю
архімандрит Паїсій (Хомич) . Нафанаїл // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2020. URL: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=71116 (дата звернення: 26.10.2021)