Никодим — Енциклопедія Сучасної України

Никодим

НИКОДИ́М (Барановський Микола Миколайович; 15. 05. 1975, с. Гошів, нині Коростен. р-ну Житомир. обл.) – церковний діяч УПЦ МП. Канд. богослов'я (2001). Орден апостола Іоанна Богослова (2014). Нагородж. хрестом з прикрасами (2002). Закін. Київ. духовну семінарію (1996) та академію (2000). Від 1997 – викл. Київ. духов. семінарії. 11 квітня 2000 пострижений в чернецтво, 15 квітня рукопоклад. у сан диякона, 27 квітня – у сан священика. Від 2000 – зав. богослужб. практики Київ. духов. шкіл; від 2001 – пом. інспектора Київ. духов. академії та семінарії. 15 квітня 2001 возвед. у сан ігумена, 27 квітня 2003 – у сан архімандрита. Від 2003 – чл. календар. комісії при видав. відділі Київ. митрополії; від 2007 – літург.-богослужб. комісії з написання та редагування бого­служб. текстів служб новопро­славлених святих при Священ. Синоді. 6 липня 2007 признач. секр. Білоцерків. єпархії та настоятелем Свято-Преображен. кафе­драл. собору м. Біла Церква (Київ. обл.). 25 грудня 2010 хіротонізов. на єпископа Рокитнянського, вікарія Білоцерків. єпархії; від 20 липня 2012 – єпископ Ровеньківський, вікарій Луган. єпархії; від 5 січня 2013 – єпископ Сіверськодонецький та Старобільський. 17 серпня 2015 возвед. у сан архієпископа, 17 серпня 2019 – у сан митрополита.

архімандрит Іринарх (Тимчук)

Статтю оновлено: 2021

Покликання на статтю
архімандрит Іринарх (Тимчук) . Никодим // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2021. URL: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=72178 (дата звернення: 26.10.2021)