Никодим — Енциклопедія Сучасної України

Никодим

НИКОДИ́М (Горенко Віктор Васильович; 26. 02. 1972, с. Залісся Чорнобил. р-ну Київ. обл., нині зняте з обліку) – церковний діяч УПЦ МП. Закін. Криворіз. муз. уч-ще (Дніпроп. обл., 1991), Київ. духовну семінарію (2002) та академію (2005). Від 1995 ніс послух у Києво-Печер. лаврі, від 1996 – в єпископа Симеона (Шостацького). 14 грудня 1996 рукопоклад. у сан диякона. 10 грудня 1998 возвед. у сан протодиякона. 3 червня 2001 рукопоклад. на священика. 2 березня 2002 пострижений у чернецтво. 19 травня того ж року возвед. у сан ігумена, 24 вересня 2003 – у сан архімандрита. 4 червня 2007 хіротонізов. на єпископа Шепетівського і Славутського; від 10 червня того ж року – єпископ Володимир-Волинський і Ковельський; від 14 червня 2011 – Житомирський і Новоград-Волинський. 22 квітня 2012 возвед. у сан архієпископа, 28 липня 2017 – у сан митрополита.

архімандрит Олексій (Овсянніков)


Покликання на статтю
архімандрит Олексій (Овсянніков) . Никодим // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2021. URL: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=72180 (дата звернення: 16.09.2021)