Нестор — Енциклопедія Сучасної України

Нестор

НЕ́СТОР (Писик Андрій Анатолійович; 22. 05. 1979, смт Підволочиськ Терноп. обл.) – церковний діяч ПЦУ. Орден «За заслуги» 3-го ступ. (2008). Закін. Київ. духовну семінарію (1999) та академію (2003; зі ступ. канд. богослов'я), Чернів. ун-т (2018). 26 жовтня 2000 єпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм (Рудюком) постриж. у чернецтво у Свято-Михайлів. Золотоверх. монастирі (Київ). Того ж року рукопоклад. на ієродиякона, 28 травня 2001 – ієромонаха. У листопаді 2003 признач. секр. Патріарха Філарета (Денисенка). Від 22 лютого 2005 – намісник Свято-Феодосіїв. монастиря (Київ). 5 березня 2006 у Володимир. соборі Києва хіротонізов. на єпископа Тернопільського і Бучацького УПЦ КП. 23 січня 2012 піднес. до сану архієпископа. 13 травня 2012 признач. керуючим Терноп.-Кременец. єпархією (за сумісн.), 20 жовтня того ж року – керуючим Терноп.-Бучац. і Терноп.-Кременец. єпархіями із титулом архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького. У травні 2017 очолив об'єднану Терноп. єпархію з титулом архієпископа Тернопільського і Кременецького. 15 грудня 2018 взяв участь в Об'єднав. соборі укр. православ. Церков. 24 травня 2019 признач. головою Синодал. упр. взаємодії з молодіжно-патріот. громад. об'єднаннями, 29 жовтня – заст. голови Синодал. богослов.-літург. комісії.

В. В. Савчук


Покликання на статтю