Коза-Березина — Енциклопедія Сучасної України

Коза-Березина

КОЗА́-БЕРЕ́ЗИНА – болотний масив у Володимирецькому районі Рівненської області, у долині річки Березина (басейн Прип’яті). Пл. 5 тис. га. У рослин. покриві переважають евтрофні види: в урочищі Теребуші домінують осоково-гіпнові угруповання з розрідженим деревним ярусом з берези пухнастої і верб, в урочищі Стави – вільхово-осокові та вільхово-високотравні ценози очерету, рогозу вузьколистого. Флора урочища Коза представлена мезотроф. видами – осоково-сфагновими угрупованнями з домінуванням осоки пухнастоплодої. З рідкіс. видів трапляються льодовик. релікти: осока дводомна та багнова, верба лапландська і чорнична, мохи. Пересічна глиб. торфового покладу 1,7 м, макс. – 4 м. Вид покладу на більшій частині масиву низинний, багатошарово- і лісодраговинний. К.-Б. входить до складу Рівненського природного заповідника.

Літ.: Андриенко Т. Л., Шеляг-Сосонко Ю. Р. Растительный мир Украинского Полесья в аспекте его охраны. 1983; Фіторізноманіття Українського Полісся та його охорона. 2006 (обидві – Київ).

Т. Л. Андрієнко

Статтю оновлено: 2013

Покликання на статтю
Т. Л. Андрієнко . Коза-Березина // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2013. URL: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=7831 (дата звернення: 29.07.2021)