Кримський науковий центр
КРИ́МСЬКИЙ НАУКО́ВИЙ ЦЕНТР НАНУ і Міністерства освіти і науки України — орган міжвідомчої координації науково-технічного розвитку Криму. Засн. 1997. На базі Центру діють філія каф. відновлюв. енергії та сталого розвитку ЮНЕСКО при Таврій. університеті, відділ. Міжнар. АН екології та безпеки життєдіяльності, секція Наук. ради НАНУ з проблем навколиш. середовища і сталого розвитку, регіонал. рада студент. конструктор. бюро та студент. наук. т-в.
Осн. напрями наук. діяльності: розроблення інновац. стратегії розвитку регіону на базі відновлюв. джерел енергії, ресурсо- та енергозбереження; обґрунтування моделей і рекомендацій з покращення екол. ситуації з метою розвитку рекреац. комплексу Криму; координація дослідж. н.-д. установ та ВНЗів регіону; сприяння використанню в регіоні наук.-тех. розробок, підвищенню інтелектуал. потенціалу, культур. і духов. розвитку народів Причорномор’я.
Науковці Центру здійснили екол.-енергет. районування Криму, запропонували методику оцінювання його природ. ресурсів, визначили напрями модернізації енергетики для забезпечення сталого розвитку регіону, створили Інформ. центр з відновлюв. джерел та енергозбереження, вивчають потенціал соняч. радіації як джерела енергії і лікув. чинника, обґрунтували моделі використання соняч. енергії в Криму. У Центрі працюють 14 н. с., серед них — 1 академік НАНУ, 4 д-ри, 8 канд. н. Серед відомих учених — М. Багров, П. Толочко, В. Донськой, В. Боков, Д. Берестовська, І. Тимченко. Співвидавець ж. «Культура народов Причерноморья» (від 1997), «Таврический медико-биологический вестник» (від 1998), «Таврический вестник информатики и математики» (від 2002), «Геополитика и экогеодинамика регионов» (від 2005). У 1997–2001 Центр очолював П. Толочко, від 2001 голова — М. Багров, дир. — О. Башта.