ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Кам'янський парк ім. Декабристів

КА́М’ЯНСЬКИЙ ПАРК ім. Декабристів – пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення (від 1972). Знаходиться у м. Кам’янка Черкас. обл., на правому березі р. Тясмин. Пл. 5,8 га. Охороняється від 1960. Перебуває у віданні Кам’янського державного історико-культурного заповідника. Закладений з листяних і хвойних порід та декор. кущів наприкінці 18 – на поч. 19 ст. на тер. cадиби Давидових. Алеї парку терасами спускалися до р. Тясмин, на одній з цих терас побудов. грот (кін. 18 ст., зберігся донині). У різний час тут перебували декабристи, О. Пушкін, П. Чайковський. 1975 на тер. парку встановлено пам’ятники О. Пушкіну та декабристам. У парку зростає бл. 60 видів дерев та кущів, зокрема ясени звичайний і зелений, клен польовий, в’язи.

Л. О. Бондаренко

Фотоілюстрації

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Кам'янський парк ім. Декабристів / Л. О. Бондаренко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2012. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-11004

Том ЕСУ:

12-й

Дата виходу друком тому:

2012

Дата останньої редакції статті:

2012

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

11004

Кількість переглядів цього року:

39

Схожі статті

Верхівський парк
Природоохоронні місця  | Том 4 | 2005
Б. Д. Панасенко
Дубечне
Світ-суспільство-культура  | Том 8 | 2008
А. П. Гламазда
Місхорський парк
Природоохоронні місця  | Том 21 | 2019
В. І. Гетьман

Нагору