ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Керченський півострів

КЕ́РЧЕНСЬКИЙ ПІВО́СТРІВ – півострів на сході Криму, що формує ландшафтну область Керченського чагарниково-степового горбогір’я. Омивається Азовським (на Пн.) та Чорним (на Пд.) морями, що з’єднуються Керченською протокою, на Зх. сполучений із Крим. п-овом Акмонай. перешийком. Простягається із Зх. на Сх. на 98 км, з Пн. на Пд. – на 52 км. Пл. 3255 км2. Довж. берегової лінії 292 км. Береги ускладнені затоками (Арабатська затока, Казантипська затока, Феодосійська затока), бухтами (Керченська бухта, Татарська бухта та ін.), мисами (Казантип та ін.). Абразійні ділянки берегів чергуються з акумулятивними. Рельєф у пн. і сх. частинах горбисто-пасмовий; у пд. і зх. частинах лежить горбиста рівнина. Найвища точка п-ова – г. Пихбопай (189 м). Є багато грязьових сопок і полів; найвища сопка – Джау-Тепе (119 м). Поширені степ. ландшафти.

В. Г. Єна, О. В. Єна

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Керченський півострів / В. Г. Єна, О. В. Єна // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2012. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-11833

Том ЕСУ:

12-й

Дата виходу друком тому:

2012

Дата останньої редакції статті:

2012

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

11833

Кількість переглядів цього року:

179

Схожі статті

Берда
Ландшафти  | Том 2 | 2003
Я. І. Жупанський
Джангуль
Ландшафти  | Том 7 | 2007
П. Д. Підгородецький
Зубровиця
Ландшафти  | Том 11 | 2011
В. П. Коржик

Нагору