ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Інформаційні ресурси

ІНФОРМАЦІ́ЙНІ РЕСУ́РСИінформація, представлена у формі для зберігання, накопичення, оброблення та використання. Як об’єкти зберігання знань І. р. одночасно слугують вихідними даними для формування нових знань, які також можуть бути представлені у формі І. р. Використання І. р. передбачає можливість їх інтерпретації і людиною, і комп’ютер. програмами. І. р. зберігають в архівах, б-ках (зокрема й електрон.), музеях, на серверах інформ. систем за попередньо здійсненим описом (каталогізацією) задля полегшення їх пошуку, визначення галузі застосування тощо. Електронні І. р. зберігають, як правило, на жорстких та оптичних дисках, компактність яких, здатність зберігати великі обсяги даних, а головне швидкодія та зручність роботи з ними зумовили наприкінці 20 – на поч. 21 ст. переведення в електронну форму багатьох І. р. Нині електронні форми І. р. (зокрема енциклопедії, книги) інтенсивно витісняють донедавна традиційні. Завдяки Нац. програмі інформатизації України (1998) різноманітні І. р. стають дедалі доступнішими, зокрема в мережі Інтернет. У сучас. суспільстві І. р. за значенням прирівнюють до трудових, енергет. та ін. ресурсів держави і розцінюють як нац. надбання.

В. В. Тарасюк, Р. П. Судик

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Інформаційні ресурси / В. В. Тарасюк, Р. П. Судик // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2011. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-12472

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

11-й

Дата виходу друком тому:

2011

Дата останньої редакції статті:

2011

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Світ-суспільство-культура

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

12472

Кількість переглядів цього року:

89

Схожі статті

Долженков
Людина  |  Том 8 | 2008
Х. П. Ярмакі
Вовчик
Людина  |  Том 4 | 2005
Є. С. Сікорський
Дмитерко
Людина  |  Том 8 | 2008
О. В. Мишанич, Г. П. Герасимова

Нагору