ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Затока

ЗАТО́КА – частина океану, моря чи озера, що заглиблюється в суходіл і має вільний водообмін з основною частиною водойми. У деяких випадках клімат. (мікроклімат.) особливості З. формують в ній специф. гідрол. режим поверхн. шару води. Історично склалося, що термін «З.» вживається також і на позначення частин Світ. океану із особл. гідрол. режимом (по суті, морів) – Гудзонова, Мексикан., Перська З. Іноді до різновидів З. відносять менші за розміром частини Світ. океану, що мають особл. гідрол. та гідробіол. режими і формують особл. тип узбереж – лимани, лагуни, бухти, фіорди, естуарії тощо.

С. Ю. Бортник

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Затока / С. Ю. Бортник // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2010. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-15724

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

10-й

Дата виходу друком тому:

2010

Дата останньої редакції статті:

2010

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Водойми

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

15724

Кількість переглядів цього року:

18

Схожі статті

Велика корабельна
Водойми  | Том 4 | 2005
О. І. Слюсар
Павлівка
Водойми  | 2023
В. В. Гребінь
Гніздечна
Водойми  | Том 5 | 2006
Л. П. Царик

Нагору