ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Жван

ЖВАН – річка у Мурованокуриловецькому районі Вінницької та Кам’янець-Подільському районі Хмельницької областей, ліва притока Дністра. Довж. 48 км, пл. бас. 570 км2. Бере початок на Пд. Зх. від с. Підлісний Ялтушків Барського р-ну Вінн. обл. Долина річки у верхів’ях коритоподібна, у серед. та нижній частинах – V-подібна, завширшки 0,5–0,8, місцями до 1,2 км; глиб. у серед. частині 70–80 м. Заплава фрагментарна, переважно двостороння, шир. від 30 до 200 м. Річище в серед. частині подекуди порожисте, завширшки від 1 до 7–12 м, глиб. 0,5–1,5 м, на плесах до 3 м. Похил річки 4,3 м/км. Живлення мішане. Льодостав триває від грудня до поч. березня. Стік частково зарегульов. ставками. Воду використовують для побут. потреб, зрошування, розведення риби. На Ж. – смт Муровані Курилівці.

Г. І. Денисик

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Жван / Г. І. Денисик // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2009. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-18897

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

9-й

Дата виходу друком тому:

2009

Дата останньої редакції статті:

2009

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Водойми

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

18897

Схожі статті

Недра
Водойми  | Том 23 | 2021
В. В. Гребінь
Джарилгацька затока
Водойми  | Том 7 | 2007
М. Ф. Бойко
Вовк
Водойми  | Том 4 | 2005
Л. П. Царик

Нагору