ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Донецький інститут проектування організації шахтного будівництва та підприємств будівельної індустрії

«ДОНЕ́ЦЬКИЙ ІНСТИТУ́Т З ПРОЕКТУВА́ННЯ ОРГАНІЗА́ЦІЇ ША́ХТНОГО БУДІВНИ́ЦТВА ТА ПІДПРИЄ́МСТВ БУДІВЕ́ЛЬНОЇ ІНДУ́СТРІЇ» (ДІОБ) – провідна установа в галузі проектування підприємств будівельної індустрії, оснащення проходки вертикальних і похилих виробок при будівництві та реконструкції шахт. Засн. 1951 у м. Сталіно (нині Донецьк) як інститут «Дондіпрооргшахтобуд». Від 1992 – ДВАТ з сучас. назвою, від 2001 – ВАТ. У структурі – тех. забезпечення проект. виробництва (тех., систем автоматиз. проектування, наук.-тех. інформатизації і стандартизації, механізації проект. робіт і випуску проектів відділи) та проект. виробництва (бюро гол. інженерів проекту, гірн.-конструктор., сан.-тех., ген. планів і архіт. проектування, технол.-конструктор., електро-мех., кошторисно-екон., спеціаліз. проектування № 1 і № 2, буд. відділи, екології і охорони навколиш. середовища та пром. естетики сектори) блоки. Осн. напрями діяльності: тех.-екон. обґрунтування будівництва підприємств, великих будов і споруд; проектування організації шахт. будівництва, зокрема розроблення технологій та устаткування для спорудження вертикал. стовбурів шахт; проектування пром. об’єктів і комплексів різної потужності (металоконструкцій, асфальтобетонні, сан.-тех. та електромонтажні устаткування, з обслуговування та ремонту буд. машин та автомобілів підприємства; великі будови та споруди; фундаменти різного призначення; документація на нестандартне устаткування тощо); розроблення в галузі охорони довкілля, включаючи оцінку впливу на нього пром. об’єктів; проектування очис. споруд. В Інституті протягом 1965–90 розроблено та впроваджено у шахтне будівництво понад 50 зразків пересув. прохідниц. устаткування (підйомні установки, прохідниц. лебідки, компресорні станції). Серед провід. фахівців – В. Сапронов, Р. Уманський. Кількість працівників – 160 осіб. Голова правління – Р. Уманський.

І. О. Баличевцев

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Донецький інститут проектування організації шахтного будівництва та підприємств будівельної індустрії / І. О. Баличевцев // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2008. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-20844. – Останнє поновлення : 1 січ. 2023.

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

8-й

Дата виходу друком тому:

2008

Дата останньої редакції статті:

2023-01-01

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Наукові центри

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

20844

Кількість переглядів цього року:

13

Схожі статті

Газу Інститут НАНУ
Наукові центри  | Том 5 | 2024
Б. К. Ільєнко
Донецький науково-дослідний інститут судових експертиз
Наукові центри  | Том 8 | 2008
О. М. Моїсєєв
Мліївська дослідна станція помології ім. Л. Симиренка
Наукові центри  | Том 21 | 2019
Г. В. Панасенко

Нагору