ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Донецький науково-дослідний і проектний інститут кольорових металів (ДонНДПІКМ)

ДОНЕ́ЦЬКИЙ НАУКО́ВО-ДО́СЛІДНИЙ І ПРОЕ́КТНИЙ ІНСТИТУ́Т КОЛЬОРО́ВИХ МЕТА́ЛІВ (ДонНДПІКМ) – комплексна наукова установа, яка займається дослідженням і впровадженням технологічних процесів переробки брухту та відходів кольорових і дорогоцінних металів. Створ. 1968 як ВНДПІ вторин. кольорових металів на базі центр. лабораторії тресту «Донбаскольормет». Підпорядк. Мін-ву пром. політики України (від 1991). Структурно Інститут складається з наук. частини, 2-х наук.-експерим. і проект.-технол. комплексів. Має випробувал. фіз.-хім. лабораторію, акредит. в Укр. системі сертифікації продукції, на його базі діють Міжнар. тех. комітет «Вторинні кольорові метали» і Нац. тех. комітет України «Кольорові метали і сплави». Осн. напрями діяльності: вдосконалення існуючих, розроблення та впровадження нових технол. процесів і обладнання для виробництва кольор. металів, зокрема дорогоцін. і рідкісних; створення нових видів продукції (композицій. сплавів, напівфабрикатів) з кольор. і дорогоцін. металів; сертифікація продукції, атестація та метрологічне забезпечення вироб-в; визначення сировин. бази, перспектив і прогнозу потреби та виробництва сплавів кольор. і дорогоцін. металів; розроблення схем розвитку та розміщення підприємств, проектів будівництва, тех. переобладнання, реконструкції і розширення підприємств металург. галузі; розроблення та впровадження природоохорон. устаткування, споруд та об’єктів; розроблення конструктор. документації на виготовлення брухтоперероблювал. устаткування, виробництво експерим. зразків і дослід. малотоннаж. партій кольор. металів, сплавів та лігатур. Фахівці ДонНДПІКМ створили та впровадили у виробництво понад 300 об’єктів нової техніки брухтоперероблювал. устаткування (дробарки, сепаратори, відбиткові та електр. плавил. агрегати, пристрої для рафінування сплавів та ін.), виконали понад 450 н.-д. і конструктор. робіт. Серед провід. науковців – Ю. Бичков, В. Гель, В. Золотухін, В. Кісунько, Ю. Купряков, Е. Лукашенко, Г. Семенов. Перший дир. – В. Койбаш, від 2005 – В. Кожанов.

Ю. О. Бондаренко

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Донецький науково-дослідний і проектний інститут кольорових металів (ДонНДПІКМ) / Ю. О. Бондаренко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2008. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-20853. – Останнє поновлення : 1 січ. 2023.

Том ЕСУ:

8-й

Дата виходу друком тому:

2008

Дата останньої редакції статті:

2023-01-01

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

20853

Кількість переглядів цього року:

25

Схожі статті

Економіки та прогнозування інститут НАНУ
Наукові центри  | Том 9 | 2009
В. К. Хаустов
Книгознавства Український науковий інститут
Наукові центри  | Том 13 | 2013
Г. І. Ковальчук
Електродинаміки Інститут НАНУ
Наукові центри  | Том 9 | 2009
О. Є. Антонов

Нагору