ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Крушельницької С. Музично-меморіальний музей у Львові

КРУШЕЛЬНИ́ЦЬКОЇ С. Музично-меморіальний музей у Львові Засн. 1989 як відділ Літ.-мемор. музею І. Франка у Львові. Від 1995 підпорядк. Львів. міськраді. Музей знаходиться у будинку по вул. С. Крушельницької, № 23, який 1903 С. Крушель­ницька купила для своєї родини, 1939–52 мешкала в уже націоналіз. будинку разом із сестрою Г. Крушельницькою. 1977 на фасаді будинку встановлено мемор. дошку С. Крушельниць­кій (скульптор Е. Мисько). У фон­дах музею — 18,5 тис. одиниць зберігання (16 тис. основного, 2,5 тис. — наук.-допоміж. фонду). Розділи експозиції: «Дитинство і роки навчання С. Крушельниць­кої», «Перші виступи на сцені», «Зв’язки Крушельницької з діяча­ми української культури», «Не­пе­ревершена ваґнеристка», «При­мадонна Варшавської опери», «Українка рятує “Чіо-Чіо-Сан”», «С. Крушельницька, Р. Штраусс, А. Тосканіні в “Ла Скала”», «С. Кру­шельницька — камерна співачка», «Останні роки С. Крушельницької». В основі експозиції та вагомої частки фондів музею — архів О. Бандрівської, племінниці С. Крушельницької. Велику цінність становлять експонати, які передали до музею дослідники творчості співачки І. Деркач та М. Головащенко. Щороку у вересні, в день народж. С. Кру­шельницької у музеї відбуваються концерти вокал. музики, а в листопаді, у День пам’яті, — наук. читання. Музей організовує численні темат. виставки, які відбуваються не лише в його приміщенні, але також в ін. музеях Львова, України і за кор­доном; від 1992 раз на 5 р. виходить «Каталог тематичних ви­­ставок» (упорядник Д. Білавич). У приміщенні музею відзнято цикл телепередач «Мистецький салон “Соломія”» (1989–95). На основі матеріалів фонд. збірки музею були підготовлені радіо- та телепередачі (зокрема з циклу «Імена», 2004), а також створ. низку докум. фільмів про С. Кру­шельницьку, зокрема «Соломія Крушельницька» (1994, реж. І. Муд­рак), «Два життя Соломії» (1997, реж. О. Фролов), з циклу «Гра долі» (2008, реж. В. Образ). 1995 у Львові відкрито філію музею — Людкевича С. Меморіальний музей. На матеріалах фонд. колекції співроб. музею підготували до друку сотні статей, які були опубл. у газетах, журналах, наук. збірниках, енциклопед. і довідк. виданнях. Нині музей співпрацює з різними наук. інституціями, відомими науковцями як в Україні, так і за кордоном. Завдяки актив. просвітниц. діяльності колективу працівників музей став одним із центрів муз. життя Львова. Директор — Г. Тихобаєва (від 1989).

Рекомендована література

  1. Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові: Ілюстров. путівник. Л., 2002;
  2. 2010;
  3. Соломія Крушельницька і Львів: Путівник. Л., 2007;
  4. Каталог грамплатівок першої половини ХХ ст. з фондів Музично-меморіального музею С. Крушельницької у Львові. Л., 2007;
  5. Безсмертна слава Соломії: Біобібліогр. довід. Л., 2007;
  6. Соломія Крушельницька: Шляхами трі­умфів. Т., 2008;
  7. Музею Соломії Крушель­ницької 20 років: Бібліогр. довід. Л., 2009;
  8. Соломія Крушельницька: Міста і слава. Л., 2009.
Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2014
Том ЕСУ:
15
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Музеї
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
232
Вплив статті на популяризацію знань:
93
Бібліографічний опис:

Крушельницької С. Музично-меморіальний музей у Львові / Р. Е. Мисько-Пасічник // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2014. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-232.

Krushelnytskoi S. Muzychno-memorialnyi muzei u Lvovi / R. E. Mysko-Pasichnyk // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2014. – Available at: https://esu.com.ua/article-232.

Завантажити бібліографічний опис

ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору