ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Головинське родовище лабрадоритів

ГОЛО́ВИНСЬКЕ РОДО́ВИЩЕ ЛАБРАДОРИ́ТІВ – поклади лабрадоритів. Розташ. побл. смт Головине Черняхів. р-ну Житомир. обл. Пов’язане з Волино-Поділ. блоком УЩ. Продуктивну товщу (10–15 м) складають високодекор. лабрадорити – вивержені осн. породи від темно-сірого до чорного кольору, складені з мінералів лабрадору (85–95 %), піроксенів, олівіну, біотиту. Кількість великих порфірових включень з іризацією в яскраво-синіх та блакитно-синіх тонах – до 100 на 1 м2. Порода добре обробляється і полірується. Родовище виявлене на поч. 20 ст., експлуатується від 1928. Лабрадорит родовища широко використовують як облицьовувальний матеріал в Україні та за її межами. Його застосовували при оздобленні станцій метрополітену та будинків у Києві, Москві, Ленінграді (нині С.-Петербург).

Д. Є. Макаренко

Фотоілюстрації

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Головинське родовище лабрадоритів / Д. Є. Макаренко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-25347

Том ЕСУ:

6-й

Дата виходу друком тому:

2006

Дата останньої редакції статті:

2006

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

25347

Кількість переглядів цього року:

20

Схожі статті

Мізоцький кряж
Ландшафти  | Том 20 | 2018
М. Р. Забокрицька
Ґорґани
Ландшафти  | Том 7 | 2007
О. О. Кагало
Жежелівське родовище граніту
Ландшафти  | Том 9 | 2009
В. М. Палій

Нагору