ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Діпрозв’язок, Український інститут з проектування засобів та споруд зв’язку

«ДІПРОЗВ’ЯЗО́К» Український інститут з проектування засобів та споруд зв’язку  — галузева установа з проектування комплексної телекомунікаційної та інформаційної інфраструктури. Підпорядк. Держ. департаменту з питань зв’язку та інформатизації Міністерства транспорту та зв’язку України. Засн. 1940 в Києві як Укр. відділ. Всесоюз. тресту з проектування споруд зв’язку «Зв’язокпроект». Від 1951 — Київ. відділ. інституту «Діпрозв’язок» Міністерства зв’язку СРСР, від 1972 — інститут «Діпрозв’язок–3», від 1991 — сучасна назва. Від 2000 — ВАТ. Осн. напрями діяльності: розроблення ген. схем побудови та розвитку міжнар., міжміських, міських і зонних телекомунікацій. мереж України; розроблення проектно-кошторис. документації на будівництво споруд зв’язку та засобів інформатизації — міжнар., міжміських, міських, відомчих АТС, Call-центрів для різних операторів і відомств; магістрал., внутрішньозонних, місцевих кабел. ліній зв’язку; мор. кабел. магістралей і кабел. ліній технол. зв’язку різних відомств; мереж підтримки СКС № 7, синхронізації, управління; мереж PDH, SDH та АТМ; технологій DWDM; мереж абонент. доступу та вузлів доступу до мережі Інтернет; захисту споруд зв’язку від небезпеч. електромагніт. впливу, корозії та ударів блискавки; систем енергопостачання та електроживлення; тех. будівель об’єктів електрозв’язку та засобів інформатизації; системи пожеж. та охорон. сигналізації; мереж транкінгового, стільникового радіотелефон. зв’язків, персонал. радіовиклику, радіорелей. ліній зв’язку; структурованих кабел. систем; систем тех. та криптограф. захисту інформації; розроблення та виготовлення засобів зв’язку та інформатизації спец. призначення; розроблення нормат. документів у галузях зв’язку та інформатизації; н.-д. роботи; наук.-тех. експертиза. За проектами Інституту побудовано та введено в експлуатацію: первинна мережа ВАТ «Укртелеком», у яку входять міжнар. волоконно-оптичні лінії зв’язку «Північ», «Південь», «Захід», «Схід», «Дніпро–Донбас», «Таврія», «Вуглик», «Січ», «Буковина» та ін.; сучасні цифр. міжміські АТС для всіх обл. центрів і АР Крим; сучасні цифр. АТС на сотні тисяч номерів для ВАТ «Укртелеком» та операторів різних форм власності; мережі провід. операторів мобіл. та транкінгового зв’язків; корпоративні мультисервісні мережі різних мін-в і відомств; низку засобів зв’язку та інформатизації спец. призначення. Загалом за період існування «Д.» за його проектами побудовано численні об’єкти міжнар., міжміського та місц. зв’язків не лише в Україні, а й в усіх союз. респ. СРСР, а також у країнах Азії та Близького Сходу. Серед провід. фахівців — В. Горицький, О. Післегін, А. Кулеша, Г. Дилько, Є. Цацко, Г. Бондаренко. Голова правління — В. Горицький (від 2001).

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2007
Том ЕСУ:
7
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Наукові центри
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
26483
Вплив статті на популяризацію знань:
34
Бібліографічний опис:

Діпрозв’язок, Український інститут з проектування засобів та споруд зв’язку / І. В. Вакуленко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2007. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-26483.

Diprozviazok, Ukrainskyi instytut z proektuvannia zasobiv ta sporud zviazku / I. V. Vakulenko // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2007. – Available at: https://esu.com.ua/article-26483.

Завантажити бібліографічний опис

ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору