ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Воловецька верховина

ВОЛОВЕ́ЦЬКА ВЕРХОВИ́НА – район низькогірного рельєфу і повздовжніх долин Вододільно-Верховинської області Східних Карпат, у межах Закарпатської і частково Львівської областей. Простягається вузькою смугою від верхів’я Ужа до Ріки між Вододіл. хребтом на Пн. та Полонин. хребтом на Пд. Абсолютні вис. від 450 до 600–800 м і більше. Рельєф низькогірний, переважають невисокі хребти з пологими схилами різної довжини, утворенню яких сприяли виходи на поверхню м’яких порід олігоценового флішу та їхнє руйнування ерозій. процесами. У геоструктур. відношенні приурочена до пд.-зх. частини Кросненської і частково Дуклянської зон. Складається переважно з пісковиків і глинистих сланців. Є джерела мінерал. вод. Пологі схили та плоскі вершини використовують під с.-г. угіддя. В. в. густо заселена; тут функціонують підприємства агропром., лісопром. та рекреац. комплексу, розвивається гірськолижний туризм і бальнеологія.

І. П. Ковальчук

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Воловецька верховина / І. П. Ковальчук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-27746

Том ЕСУ:

5-й

Дата виходу друком тому:

2006

Дата останньої редакції статті:

2006

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

27746

Кількість переглядів цього року:

102

Схожі статті

Вісті
Світ-суспільство-культура  | Том 4 | 2005
А. М. Паньків
Біла студія
Світ-суспільство-культура  | Том 2 | 2003
С. А. Захаркін
Менкес
Світ-суспільство-культура  | Том 20 | 2018
Ю. О. Бірюльов

Нагору