Глухівсько-Орловський геоботанічний округ
ГЛУ́ХІВСЬКО-ОРЛО́ВСЬКИЙ ГЕОБОТАНІ́ЧНИЙ О́КРУГ — частина Середньоросійської підпровінції Східноєвропейської широколистянолісової провінції Європейської широколистянолісової зони. Розташ. на зх. відрогах Середньорос. височини, на тер. Глухів. і частково Кролевец., Путивл. та Ямпіл. р-нів Сум. обл. Розчленов. річк. долинами, ярами та балками. На схилах річк. долин подекуди на поверхню виходять крейдяні породи. Природна рослинність займає бл. 15 % тер. округу. Лісистість становить 11 %. Переважають дубові, липово-дубові, кленово-липово-дубові ліси, що збереглися у верхів’ях балок, на схилах долин, подекуди в заплавах. На піщаних терасах річок поширені дубово-сосн. та сосн. ліси. Особливістю округу є відсутність у лісах граба. Серед трав’яної рослинності переважають справжні післялісові луки на схилах. Заплави річок зайняті справж. та болотистими луками у комплексі з евтрофними трав’янистими болотами (переважно осушеними). На крутих схилах річк. долин у місцях з близьким заляганням крейдяних порід трапляються ділянки лучних степів з домінуванням костриці борознистої та келерії стрункої. В окрузі виділяють Кролевец.-Глухів. геоботан. р-н. Природні комплекси охороняються у Шалигінському заказнику та урочищі Боромля.
Рекомендована література
- Шеляг-Сосонко Ю. Р. До зональної та провінційної приналежності придеснянських відрогів Середньоросійської височини // УБОЖ. 1966. Т. 23, № 4;
- Афанасьєв Д. Я. Зональна специфіка та розміщення заплавних лук на повздовжньому профілі р. Сейму // Там само. 1976. Т. 33, № 1.