ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Гніздечна

ГНІЗДЕ́ЧНА – річка у Збаразькому і Тернопільському районах Тернопільської області, права притока Гнізної (басейн Дністра). Довж. 39 км, пл. бас. 264 км2. Витікає з джерел побл. с. Опрілівці Товтрового кряжа. Долина трапеціє- та V-подібна, шир. від 0,3–0,5 до 1,5 км. Річище звивисте, завширшки до 10 м, глиб. до 1,5 м. Похил річки 2 м/км. Живлення снігове і дощове. Льодостав триває від поч. грудня до поч. березня. Побл. с. Дубівці (Терноп. р-н) в долині річки є низка карст. джерел-озерець. У верхів’ї річки – водоохоронні зони. Долина частково заліснена, середня і нижня частини річк. долини окультурені, слабозабруднені.

Л. П. Царик

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Гніздечна / Л. П. Царик // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-30696

Том ЕСУ:

5-й

Дата виходу друком тому:

2006

Дата останньої редакції статті:

2006

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

30696

Кількість переглядів цього року:

30

Схожі статті

Грузька
Водойми  | Том 6 | 2006
Ю. О. Кисельов
Велике загоранське озеро
Водойми  | Том 4 | 2005
Я. О. Мольчак
Пісочне озеро
Водойми  | 2023
В. К. Хільчевський

Нагору