ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Котелевка

КОТЕЛЕ́ВКА – річка у Краснокутському райо­ні Харківської області та Котелевському районі Полтавської області, ліва притока Котельви (басейн Ворскли). Довж. 31 км, пл. водозбір. бас. 319 км2. Бере початок на Сх. від с. Котелевка Краснокут. р-ну, впадає в Котельву у р-ні смт Котельва. Долина трапецієподібна, у пониззі завширшки до 2,5 км, завглибшки до 20 м. Шир. заплави до 300 м. У нижній течії – заплавні озера-стариці й низинні болітця. Річище звивисте, завширшки до 2 м. Похил річки 1,1 м/км. Живлення переважно снігове. За­мерзає у грудні, скресає у серед. березня. Споруджено декілька ставків. Улітку у верх. частині пе­ресихає.

Л. М. Булава

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Котелевка / Л. М. Булава // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2014. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-32

Том ЕСУ:

15-й

Дата виходу друком тому:

2014

Дата останньої редакції статті:

2014

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

32

Кількість переглядів цього року:

28

Схожі статті

Котельва
Водойми  | Том 15 | 2014
Л. М. Булава
Жижава
Водойми  | Том 9 | 2009
І. П. Ковальчук
Ілля
Водойми  | Том 11 | 2011
Н. М. Погорільчук

Нагору