ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Котельва

КОТЕЛЬВА́ – річка у Краснокутському райо­ні Харківської області та Котелевському районі Полтавської області, ліва притока Ворскли (басейн Дніпра). Довж. 31 км, пл. водозбір. бас. 497 км2. Бере початок на Cх. від с. Пархомівка Краснокут. р-ну. Вище по течії від смт Котельва річку називають також Середня Котельва. Долина трапецієподібна, завшир­шки у нижній течії до 2 км, завглибшки до 30 м. Річище у верх. і серед. частинах течії відносно випрямлене, у нижній – звивисте; шир. 2 м. Похил річки 1,8 м/км. Осн. притока – Котелевка (лі­ва). Живлення переважно снігове. За­мерзає у грудні, скресає у серед. березня. У верх. і серед. частинах течії споруджено ставки. Нижня частина течії заболочена. Воду використовують для госп. потреб.

Л. М. Булава

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Котельва / Л. М. Булава // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2014. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-36

Том ЕСУ:

15-й

Дата виходу друком тому:

2014

Дата останньої редакції статті:

2014

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

36

Кількість переглядів цього року:

34

Схожі статті

Вовча
Водойми  | Том 4 | 2005
С. В. Степанян
Кагул
Водойми  | Том 11 | 2011
Г. А. Ромалійський
Золотоноша
Водойми  | Том 10 | 2010
Н. М. Погорільчук

Нагору