ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Котелевський краєзнавчий музей

КОТЕЛЕ́ВСЬКИЙ КРАЄЗНА́ВЧИЙ МУЗЕ́Й Засн. 1962 на громад. засадах. Від 1969 – народний. Підпорядк. Котелев. райвідділу культури (Пол­тав. обл.). У рад. період і 1990-х рр. містився в окремому приміщенні, його експозиція займала 4 кімнати; нині розташ. у виставк. залі рай. Бу­динку культури. Від 2011 у музеї здійснюють реекс­позицію. У фондах – бл. 2,1 тис. експонатів. Серед унікал. – знахідки з Більського городища скіф. ча­су. Є велика етногр. колекція. Час­тину експонатів К. к. м. використано для створення музею С. Ковпака (відкрито для від­ві­ду­вачів 2007 у приміщенні шко­ли, де він навч., нині гімназія ім. С. Ков­пака; у фондах – 1700 пред­ме­тів).

В. К. Костюк

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Котелевський краєзнавчий музей / В. К. Костюк // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2014. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-34. – Останнє поновлення : 1 січ. 2023.

Том ЕСУ:

15-й

Дата виходу друком тому:

2014

Дата останньої редакції статті:

2023-01-01

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

34

Кількість переглядів цього року:

21

Схожі статті

Герасим'юк
Людина  |  Том 8 | 2008
М. С. Держалюк
Одарченко
Людина  |  Том 24 | 2022
О. Г. Астаф’єв
Курас
Людина  |  Том 16 | 2016
В. Ф. Солдатенко

Нагору