ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Віза

ВІ́ЗА (від лат. visus – переглянутий, побачений) – позначка у паспорті особи, що дозволяє в’їзд (в’їзна віза), виїзд (виїзна віза) або перетинання (транзитна віза) території відповідної держави. В. видає компетентна держ. установа (як правило, консульство) на певний термін. У більшості держав візовий режим, тобто добровільний порядок в’їзду іноземців, діє як заг. правило. Для окремих категорій іноземців (мешканців прикордон. місцевостей, екіпажів іноз. торг. суден, туристів тощо) може встановлюватися спрощений порядок в’їзду. Транзитна В. не є обов’язковою для пасажирів міжнар. авіа- і мор. ліній, якщо вони не залишають тер. аеропорту чи борт судна. На підставі дво- та багатосторон. угод між державами може встановлюватися безвізовий режим в’їзду для громадян договірних сторін (напр., Угода про безвізове пересування громадян держав СНД по тер. його учасників від 9 жовтня 1992). Згідно зі ст. 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» встановлено дозвільний порядок в’їзду в Україну, що регулюється Правилами в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзит. проїзду через її тер., затвердженими постановою КМ України від 29 грудня 1995.

Л. В. Губерський

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Віза / Л. В. Губерський // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2005. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-34431

Том ЕСУ:

4-й

Дата виходу друком тому:

2005

Дата останньої редакції статті:

2005

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

34431

Кількість переглядів цього року:

14

Схожі статті

Геохімія та рудоутворення
Світ-суспільство-культура  | Том 5 | 2006
Д. Є. Макаренко
Комітет державної безпеки УРСР
Світ-суспільство-культура  | Том 14 | 2014
В. Т. Окіпнюк
Біла студія
Світ-суспільство-культура  | Том 2 | 2003
С. А. Захаркін

Нагору