ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Будперліт Калинівський завод

«“БУДПЕРЛІ́Т” КАЛИ́НІВСЬКИЙ ЗАВО́Д» – підприємство будівельних матеріалів і виробів промисловоті. Розташ. у с. Калинівка Бровар. р-ну Київ. обл. Від 1998 – ВАТ. Буд-во заводу з випуску клінкерної цегли розпочато 1916. Згодом – Заліс. цегел. завод, потужність якого на той час – 11 млн шт. цегли за рік. Від 1981 почалася реконструкція підприємства. 1983 спільно з НДІ буд. матеріалів і виробів розпочато випуск теплоізоляц. матеріалів на основі перліту. У 1-й пол. 80-х рр. здано в експлуатацію перлітове виробництво пористих наповнювачів, освоєно випуск керамзиту тощо. Основа виробництва – пісок перлітовий спучений, який використовується як теплоізоляц. засипка в температур. діапазоні від –200 °С до +875 °С, як утеплювач для підлоги, для виготовлення легких бетонів, штукатур. розчинів, теплографітової суміші. Підпр-во випускає також порошок перлітовий фільтрувальний груп А, Б, В; теплоізоляц. вироби двох типів на основі перліту. Перліт – екологічно чистий теплоізоляц. матеріал, застосовується для будівництва вибухо- та пожежонебезпеч. пром. підприємств і громад. споруд, пром. устаткування і трубопроводів, що експлуатуються за т-ри –80 °С. На основі перліту «Перлина» виготовляються сухі розчинні суміші для приклеювання кераміч. і теплоізоляц. плит. «Перлина» С-20 – суміш для штукатур. робіт на основі цементу та спученого перліт. піску; «Перлина» С-40 – суміш для наливних самовирівнювальних підлог; «Перлина» С-30, С-31, С-60, С-61 використовуються для шпаклюв. робіт. Продукція заводу – на рівні світ. стандартів, експортується у країни Зх. Європи та СНД, зокрема пісок перлітовий сполучений для агросумішей (агроперліт), який підвищує врожайність овочів у 3–3,5 раза. 1998 бл. 30-ти теплич. комбінатів України використовували продукцію заводу. Впроваджено технологію виробництва дрібного перліту для сухих штукатур. сумішей. Унікал. властивості перліту допомогли досягти високої якості у виробництві різної продукції. Його застосовують у буд-ві, металургії, видобутку нафти, газу; для очистки у харч. (зокрема у випуску рідких олій, соків, вин, пива) та мед. пром-стях, для фільтрації водоймищ, стіч. вод (як сорбент від нафт. забруднювачів); у теплич. господарствах. На заводі працює 123 особи. Директор – О. Кононученко (від 1992).

Р. П. Бойко

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Будперліт Калинівський завод / Р. П. Бойко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2004. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-36566

Том ЕСУ:

3-й

Дата виходу друком тому:

2004

Дата останньої редакції статті:

2004

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

36566

Кількість переглядів цього року:

46

Схожі статті

Лубенська фабрика Валтекс-маркетинг плюс
Підприємcтва  | Том 18 | 2017
Л. В. Ковтун
English
Підприємcтва  | Том 11 | 2011
А. Г. Король

Нагору