ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Букатко Гавриїл

БУКА́ТКО Гавриїл (27. 01. 1913, с. Андрієвці, Срем, нині Сербія і Чорногорія – 19. 10. 1981, м. Врбас, нині Сербія і Чорногорія, похов. у Руському Керестурі) – руський церковний і культурно-громадський діяч у Югославії. Навч. в гімназіях у Славонському Броді та м. Високе (Боснія). Богослов. студії закін. в Урбаніан. університеті в Римі як учень Укр. папської колегії св. Йосафата (1940). Був священиком у Руському Керестурі. Від 1950 – апостол. адміністратор, від 1964 – єпископ Крижевацької єпархії. Того ж року висвячений на Белґрад. римо-католиц. архієпископа. Б. чимало зробив для зміцнення ГКЦ в Югославії, відкрив низку нових руських єпархій, заснував духовні центри в Карловцях і Славонському Броді. Б. – учасник 2-го Ватикан. собору, чл. Конгрегації Східних Церков, сприяв культурно-нац. й реліг. розвитку українців і русинів Югославії, підтримував здібну учнів. молодь, у тяжкі комуніст. часи розбудовував церк.-реліг. життя серед укр.-руських громад.

Літ.: о. Роман Миз. Священїки Осєцкого викарията. Ч. 1. Нови Сад, 1993.

О. В. Мишанич

Рекомендована література

  1. о. Роман Миз. Священїки Осєцкого викарията. Ч. 1. Нови Сад, 1993.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Букатко Гавриїл / О. В. Мишанич // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2004. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-36641. – Останнє поновлення : 1 січ. 2023.

Том ЕСУ:

3-й

Дата виходу друком тому:

2004

Дата останньої редакції статті:

2023-01-01

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

36641

Кількість переглядів цього року:

6

Схожі статті

Катоніна
Людина  |  Том 12 | 2024
Р. І. Гош
Мусій
Людина  |  Том 22 | 2020
Т. Ю. Морєва
Гонський
Людина  |  Том 6 | 2006
В. О. Білостоцький

Нагору