ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Борачок Маріян Юліанович

БОРАЧО́К Маріян Юліанович (01. 02. 1912, с. Ілавче, нині Теребовлян. р-ну Терноп. обл. – 07. 11. 1993, м. Буффало, США) – живописець. Брат С. Борачка. Закін. Теребовлян. г-зію. Перші уроки малярства дали старший брат Северин і його друг В. Хмелюк. Студіював малярство у Кракові в проф. Яреми. Також захоплювався різьбою на дереві, карбуванням на міді й малюванням на порцеляні, худож. фотографією. Вирізьбив дерев’яну раму для ікони Теребовлянської Божої Матері й позолотив її. Декорував мист. імпрези, влаштував фотовиставки в Теребовлі. Відновив у Теребовлі «Пласт», організував товариство «Сокіл». Організатор перших фестивалів (1938) і спорт. імпрез молоді в Теребовлі. До поч. 2-ї світової війни – референт молоді та спорту в Теребовлі. Допомагав братові Северину відкрити Музей ім. князя Василька, збирати і впорядковувати експонати, був заступник голови закладу. Від березня 1944 – в еміграції. 1950 прибув до м. Буффало. Тут розгорнув велику пластову, видавн. й мист. роботу. Організатор і перший кер. пласт. оселі «Новий Сокіл». Редагував пласт. видання. Розмалював велику залу Укр. нар. дому «Дніпро» в Буффало, провів тут багато виставок: пласт., мист., ювілейних. Автор декорацій до вистав, багатьох портретів, серед них – кардинала Йосипа Сліпого (1968), який делегація теребовлян вручила Блаженнійшому в Торонто.

Б. П. Певний

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Борачок Маріян Юліанович / Б. П. Певний // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2004. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-37028

Том ЕСУ:

3-й

Дата виходу друком тому:

2004

Дата останньої редакції статті:

2004

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

37028

Кількість переглядів цього року:

7

Схожі статті

Базак
Людина  |  Том 2 | 2016
О. М. Іськів-Яковина
Киреєв
Людина  |  Том 13 | 2013
Е. П. Куліш
Марченко
Людина  |  Том 19 | 2018
М. Г. Лабінський

Нагору