ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Браконьєрство

БРАКОНЬЄ́РСТВО (франц. braconnage, від braconnier – браконьєр) – порушення закону про полювання: здобування або знищення диких тварин з порушенням правил полювання, риболовлі та інших вимог законодавства про охорону тваринного світу, який є матеріальною, науковою та культурною цінністю держави і становить державний мисливський фонд. Б. – полювання без мислив. квитка і відповід. дозволу; полювання на тварин, здобувати яких заборонено, а також у недозволених місцях чи забороненими знаряддями та способами; порушення строків полювання; перевищення норм відлову чи відстрілу диких тварин, а також здобування їх у кількості, вищій від зазначеної в ліцензії; руйнування нір, гнізд, забирання з них малят, пташенят; збір яєць і пуху. Боротьба з Б. потребує спец. підготовки й кваліфікації, передбачає роз’яснювал. роботу, оперативні заходи з виявлення Б., притягнення порушників до адм., матеріал., кримінал. відповідальності.

В. Д. Бондаренко

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Браконьєрство / В. Д. Бондаренко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2004. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-37590

Том ЕСУ:

3-й

Дата виходу друком тому:

2004

Дата останньої редакції статті:

2004

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

37590

Кількість переглядів цього року:

9

Схожі статті

Азбуковник Української літератури
Світ-суспільство-культура  | Том 1 | 2001
Р. І. Доценко
Пряшівська руська гімназія
Світ-суспільство-культура  | 2023
І. Д. Красовський
Дорт-Оба
Світ-суспільство-культура  | Том 8 | 2008
Ю. В. Болтрик

Нагору