ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Білинський Мирон

БІЛИ́НСЬКИЙ Мирон (07. 04. 1914, Янчин, Зх. Україна – 21. 07. 1984, Нью-Йорк) – живописець і графік. Студіював малярство в Краків. АМ (1935–39). Після війни працював у Німеччині, де писав жанрові картини, пейзажі й зображував архіт. об’єкти. Є автором плакатів та обкладинок книжок. Переїхавши до США, спеціалізувався у церк. малярстві, переважно в іконописі візантій. стилю. Виконав багато іконостасів і мозаїк для укр. церков. Співпрацював з художниками П. Холодним і С. Гординським. Брав участь у міжнар. виставці церк. малярства в Мюнхені й числен. виставках укр. мистецтва в США.

Б. П. Певний

Фотоілюстрації

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Білинський Мирон / Б. П. Певний // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2003. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-40094

Том ЕСУ:

2-й

Дата виходу друком тому:

2003

Дата останньої редакції статті:

2003

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

40094

Кількість переглядів цього року:

35

Схожі статті

Гащук
Людина  |  Том 5 | 2006
В. М. Прядко
Єрмоленко
Людина  |  Том 9 | 2024
З. А. Чегусова
Васильєва
Людина  |  Том 4 | 2023
Т. В. Басанець

Нагору