ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Батальйон

БАТАЛЬЙО́Н (від франц. bataillon, від італ. battaglione – військовий підрозділ) – підрозділ деяких родів військ і сил (зокрема механізованих, танкових, аеромобільних, морської піхоти, авіації) та спеціальних військ (зв’язку, розвідки, інженерних, радіаційного хімічного і біологічного захисту, радіоелектронної боротьби, ремонтних, автомобільних тощо) усіх видів Збройних Сил. Мотопіхотний (піхотний) Б. включає: командування, штаб, штабну роту, три механізовані роти, роту вогневої підтримки, роти бойового забезпечення і обслуговування. В арміях різних держав у складі механізов. Б. налічується бл. 800 осіб, 70 одиниць броньов. техніки, 12 мінометів, 12 протитанк. установок та ін. зброї; у танк. Б. налічується 30-54 танки.

У ЗС України Б. родів військ і сил призначені для виконання тактич. бойових завдань, а Б. спец. військ призначені для всебіч. забезпечення, підготовки і ведення бою. Б. механізованих, танк., аеромобіл. військ і мор. піхоти належать до заг.-військ. формувань і ведуть воєнні дії у формі заг.-військ. бою у ділянці оборони чи смузі наступу. Механізов. Б. складає основу Сухопут. військ і має у своєму складі, як правило, три механізов. і одну танк. роти, кілька артилерій. і міномет. батарей, батарею ППО, роту забезпечення. Б. перебуває у складі з’єднання. У військ. навч. закладах існують навч. Б. Командир Б. має військ. звання підполковника або полковника.

Літ.: Тактика в боевых примерах. Батальон. Москва, 1974; Державна програма будівництва та розвитку Збройних Сил України на період до 2005 року. К., 1997.

М. Г. Гончарук

Рекомендована література

  1. Тактика в боевых примерах. Батальон. Москва, 1974;Google Scholar
  2. Державна програма будівництва та розвитку Збройних Сил України на період до 2005 року. К., 1997.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Батальйон / М. Г. Гончарук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2003. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-40724

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

2-й

Дата виходу друком тому:

2003

Дата останньої редакції статті:

2003

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Військо і зброя

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

40724

Кількість переглядів цього року:

23

Схожі статті

Дарницький табір військовополонених
Військо і зброя  | Том 7 | 2023
М. В. Коваль
Евакуація
Військо і зброя  | Том 9 | 2009
О. П. Реєнт, О. Є. Лисенко, В. П. Філіпишин, В. Л. Савицький, В. І. Шапаренко
Одеські військові навчальні заклади
Військо і зброя  | Том 24 | 2022
Р. В. Пилипчук

Нагору