ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Автомобільні війська

АВТОМОБІ́ЛЬНІ ВІЙСЬКА́ – спеціальні війська, які складаються з автомобільних частин і підрозділів, що організаційно входять до складу з’єднань, об’єднань і тилу Збройних Сил. Призначені для доставки матеріал. засобів, перевезення особов. складу, а також евакуації поранених, хворих і майна. У 1-й світ. війні використов. для термінових перевезень особов. складу, боєприпасів, забезпечення роботи штабів, доставки документів тощо. У ході 2-ї світової війни А. в. застосовувались широко. В рад. армії використов. переважно автомобілі ГАЗ-АА вантажністю 1,5 т і ЗіС-5 вантажністю 3 т, а також трофейні автомобілі та автомобілі переважно амер. виробництва, які надходили по ленд-лізу. У післявоєнні роки А. в. рад. армії переоснащувано новими зразками автомоб. техніки Ульянов., Горьков., Мінськ., Камськ., Кременчуц., Урал. автомоб. заводів, заводу ім. Лихачова та ін. вантажністю від 0,5 до 60 т (автопоїзди для перевезення важкої гусенич. техніки). Для діяльності в особливих умовах підрозділи і частини А. в. оснащувано гусенич. транспортерами-тягачами. Крім власне автомоб. підрозділів, А. в. містять також сили і засоби для виконання тех. обслуговування і ремонту автомоб. техніки в польових умовах. А. в. значно підвищують маневреність військ та можливість виконання ними поставлених завдань.

Літ.: Великанов А. А. Люди фронтовых дорог: Записки автомобилиста. Москва, 1956; Среднев М. А. Автомобилисты на войне. Москва, 1957; Манштайн Э. фон. Утерянные победы / Пер. с нем. Смоленск, 1999.

О. І. Ландар

Рекомендована література

  1. Великанов А. А. Люди фронтовых дорог: Записки автомобилиста. Москва, 1956;Google Scholar
  2. Среднев М. А. Автомобилисты на войне. Москва, 1957;Google Scholar
  3. Манштайн Э. фон. Утерянные победы / Пер. с нем. Смоленск, 1999.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Автомобільні війська / О. І. Ландар // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42459

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Військо і зброя

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42459

Кількість переглядів цього року:

19

Схожі статті

Бойова підготовка
Військо і зброя  | Том 3 | 2004
В. В. Стрижевський
Одеські військові навчальні заклади
Військо і зброя  | Том 24 | 2022
Р. В. Пилипчук
Дарницький табір військовополонених
Військо і зброя  | Том 7 | 2023
М. В. Коваль

Нагору