ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Агроекології і природокористування інститут НААНУ

АГРОЕКОЛО́ГІЇ І ПРИРОДОКОРИСТУВА́ННЯ Інститут НААНУ – науково-дослідна установа, яка займається вивченням процесів, що відбуваються в агроландшафтах під впливом інтенсифікації сільськогосподарського виробництва і техногенного навантаження. Засн. 1992 в Києві. Осн. напрями роботи: фундам. та прикладні дослідж. з використання генетики й біотехнології для адаптив. селекції та збереження біорізноманітності як важливого фактора формування стійких агроценозів; визначення шляхів створення генотипів, здатних забезпечити високу продуктивність і сталість агроекосистем за оптимальних витрат енергії та природ. ресурсів. Досліджуючи процеси в сучас. агроландшафтах, наслідки попередньої інтенсифікації с. господарства, надмірного техноген. навантаження, вплив деструктив. явищ, колектив Інституту розробив оптимізовані моделі агроландшафтів та адапт. систем землеробства, методику суцільного ґрунтово-агрохім. і екол. моніторингу с.-г. угідь, систему ідентифікації та паспортизації сортів рослин і порід тварин, створив 35 сортів с.-г. культур. До складу Інституту входить Волин. дослідна станція (Ковель). При Інституті діє каф. агроекології Нац. аграр. університету, видається міжнар. наук. ж. «Цитология и генетика».

М. М. Карпусь, М. К. Царенко

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Агроекології і природокористування інститут НААНУ / М. М. Карпусь, М. К. Царенко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42584. – Останнє поновлення : 30 січ. 2024.

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2024-01-30

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42584

Кількість переглядів цього року:

26

Схожі статті

Мліївська дослідна станція помології ім. Л. Симиренка
Наукові центри  | Том 21 | 2019
Г. В. Панасенко
Електрозварювання Інститут ім. Є. Патона НАНУ
Наукові центри  | Том 9 | 2024
С. І. Кучук-Яценко
Водних проблем і меліорації Інститут НААНУ
Наукові центри  | Том 5 | 2024
А. С. Загайчук, І. І. Калантиренко

Нагору