ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Ад'ютант

АД’ЮТА́НТ (від лат. adjutans – помічник) – військова посада у збройних силах багатьох держав; особа, яка її обіймає. У ЗС України посаду А. займають офіцери, прапорщики чи мічмани при керівниках військ. формувань від з’єднання і вище для виконання служб. доручень. У рад. армії (до 1954) А. – штабна посада в батальйоні (дивізіоні), пом. командира підрозділу. У цар. армії А. – посада офіцера, який завідував діловодством у штабах та управліннях. Уведена в 2-й пол. 17 ст. Існували батальйонний, полковий, бригадний, старший А. Остан. очолював діловодство у штабах дивізій, польових армій, військ. округів. У Франції в 19 ст. А. – офіцер у полку, який відповідав за навч. унтер-офіцерів і капралів.

М. Г. Гончарук

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Ад'ютант / М. Г. Гончарук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42696

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Військо і зброя

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42696

Кількість переглядів цього року:

23

Схожі статті

Британський військовий меморіал
Військо і зброя  | Том 3 | 2004
В. Г. Шавшин
Головний військовий клінічний шпиталь
Військо і зброя  | Том 6 | 2006
Г. Б. Перов

Нагору