ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Азовська військова флотилія

АЗО́ВСЬКА ВІЙСЬКО́ВА ФЛОТИ́ЛІЯ – військово-морське оперативне об’єднання. Створ. більшовиками у квітні 1918 для боротьби з нім. армією та білогвардійцями в акваторії Азов. м. з гол. базою у м. Єйськ. 1918 у зв’язку із захопленням узбережжя супротивником була розформована. Відновлена 1920 і увійшла до Мор. сил Чорного та Азов. морів з гол. базами в Таганрозі й Маріуполі. Розформована 1921. Відновлена 1941 для підтримки сухопут. військ. Брала участь у Керчен.-Феодос. десант. операції (1941– 42). 1942 кораблі А. в. ф. увійшли до Новорос. оборонного р-ну. 1943 знову сформована як А. в. ф., кораблі якої діяли на комунікаціях супротивника, брали участь у Керченсько-Ельтіген. десантній операції (1943). 1944 флотилію знову розформували, а її кораблі ввійшли до Дунай. військ. флотилії. Під час 2-ї світової війни командувачем флотилії був С. Горшков.

М. І. Рибак

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Азовська військова флотилія / М. І. Рибак // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42772

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Військо і зброя

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42772

Кількість переглядів цього року:

3

Схожі статті

Одеські військові навчальні заклади
Військо і зброя  | Том 24 | 2022
Р. В. Пилипчук
Головний військовий клінічний шпиталь
Військо і зброя  | Том 6 | 2006
Г. Б. Перов
Бойова підготовка
Військо і зброя  | Том 3 | 2004
В. В. Стрижевський

Нагору