ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Академія архітектури Українська

АКАДЕ́МІЯ АРХІТЕКТУ́РИ Українська (УАА) – громадська, творча і науково-методична організація, що об’єднує архітекторів-практиків, теоретиків та істориків. Засн. 1992 у Києві. Президент – В. Штолько. УАА є правонаступницею Академії архітектури УРСР (1945–56) та Академії будівництва і архітектури УРСР, що постала на її базі і діяла у 1956–64. Займається забудовою міст і сіл (проекти реконструкції, реставрації та пристосування істор. забудови, ген. плани міст і сіл, бізнес-програми забудови з подальшим розробленням проект. документації); розробляє проекти громад. (музеї, офіси, об’єкти торгівлі і т. п.) та житл. будинків (багато- та малоповерх. житла, котеджі, реконструкція житл. фонду 60-х рр.); проводить дослідж. у галузі архітектурознавства, синтезу мистецтв, буд. конструкцій та технологій, економіки в архіт. містобуд. галузі; здійснює підготовку енциклопед., теор., довідк. видань в галузі архітектури. Нині у складі УАА 105 колект. чл. і базових організацій та 160 індивід. (38 почес., із них 13 іноз., 37 дійс. чл., 85 член-кореспондент). Академія має філії в Одесі, Львові, Харкові.

Літ.: Відродження Академії архітектури // АрхУ. 1993. № 2; Українська академія архітектури. К., 1995.

В. В. Вечерський

Рекомендована література

  1. Відродження Академії архітектури // АрхУ. 1993. № 2;Google Scholar
  2. Українська академія архітектури. К., 1995.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Академія архітектури Українська / В. В. Вечерський // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42850

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42850

Кількість переглядів цього року:

17

Схожі статті

Антонович-Мельник
Людина  |  Том 1 | 2001
О. М. Сьомочкіна-Рижко
Дражевська
Людина  |  Том 8 | 2008
П. В. Одарченко, Р. І. Доценко
Руда
Людина  | 2023
О. М. Піх

Нагору