ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Арсенал

АРСЕНА́Л (франц. arsenal, італ. arsenale, від араб. «дар ас-сін’а» – майстерня зброї) – військова установа для виготовлення, приймання, ремонту, складання, обліку, зберігання й видачі військам зброї та боєприпасів. Перші А. з’явилися у 16 ст. До кін. 19 ст. більшість А. займалися переважно виробництвом зброї та боєприпасів для армії, флоту. У Рос. імперії гол. А. були Моск. гармат. двір (1684), С.-Петербур. ливарний діловий гармат. двір (1712), Київ., Брян., Варшав., Хабаровський, а також Кронштадт. і Севастоп. (морські); в Англії – Вулідж.; Франції – Ліон.; Німеччині – Мюнхен.; Італії – Турин.; у США – Франкфурт., Спрінґфілдський. Із часом А. втратили своє початк. призначення і стали базами, складами та майстернями для ремонту і зберігання військ. техніки й зброї. У Франції та США А. називають також деякі суднобуд. заводи.

В. В. Корнієнко

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Арсенал / В. В. Корнієнко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-43307

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Військо і зброя

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

43307

Кількість переглядів цього року:

6

Схожі статті

Дарницький табір військовополонених
Військо і зброя  | Том 7 | 2023
М. В. Коваль
Евакуація
Військо і зброя  | Том 9 | 2009
О. П. Реєнт, О. Є. Лисенко, В. П. Філіпишин, В. Л. Савицький, В. І. Шапаренко

Нагору