ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Андрусова сопка

АНДРУ́СОВА СО́ПКА – один з великих грязьових вулканів Булганацької групи на Керченському півострові. Має форму зрізаного конуса заввишки 7 м, у діаметрі до 150 м. Складається з глин і уламків сидериту, пісковиків, вапняків та ін. порід. Схили порізані ярами і вимивинами. У центр. частині вулкану – кратер діаметром до 15 м, з якого періодично відбувається виверження грязьових мас. За проміжок часу між виверженнями вона висихає і розбивається на полігональні окремості. На поверхні конуса А. с. постійно діють грифони (окремі невеликі центри виверження, до 5–12 щорічно), що виділяють газ, воду і грязь. Пам’ятка природи місц. значення (від 1969). Названа на честь М. Андрусова.

І. Г. Губанов

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Андрусова сопка / І. Г. Губанов // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-44271

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

44271

Кількість переглядів цього року:

3

Схожі статті

Антиклінорій
Ландшафти  | Том 1 | 2001
Б. І. Малюк
Берегові захисні ліси
Ландшафти  | Том 2 | 2003
С. А. Генсірук, М. О. Штогрин
Малодівицьке нафтове родовище
Ландшафти  | Том 19 | 2018
Д. Є. Макаренко

Нагору