ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Аюдаг

АЮДА́Г – гірська вершина на Південному березі Криму, за 2,5 км на схід від смт Гурзуф. У перекл. з тюркських мов – Ведмідь-гора. Вис. 577 м. Вдається в море, утворюючи мис. За походженням є склад. лаколітом і складається з габро-діабазів. Поширені кам’яні осипища, у бік моря обривається скелями з мор. гротами. Об’єкт туризму. Біля підніжжя А. – «Артек». Ландшафт. заказник (від 1974 заг.-держ. значення, під охороною від 1947). Пл. 527 га. Перебуває у віданні Алуштин. лісгоспзагу. Охороняються ландшафти гори А., вкритої лісом (дуб пухнастий і дуб скельний) і рідколіссям (яловець високий, фісташка туполиста, суничник дрібноплодий). Флора – понад 500 видів рослин, серед них багато рідкісних (анограма тонколиста, чистець вузьколистий та ін.). 21 вид рослин та 16 видів тварин занесено до Червоної книги України. Збереглися археол. пам’ятки середньовіччя – залишки оборон. та культових споруд 8–15 ст.

Літ.: Медведь-гора // Все о Крыме. Х., 1999.

А. В. Єна

Рекомендована література

  1. Медведь-гора // Все о Крыме. Х., 1999.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Аюдаг / А. В. Єна // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-44722

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

44722

Кількість переглядів цього року:

46

Схожі статті

Місхорська
Ландшафти  | Том 21 | 2019
В. М. Дублянський
Бір
Ландшафти  | Том 3 | 2004
Т. Л. Андрієнко
Гологоро-Кременицький кряж
Ландшафти  | Том 6 | 2006
О. О. Кагало

Нагору