ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Курс

«КУРС» Науково-виробничий комплекс (НВК) Засн. 1998 шляхом приватизації держ. підприємства «НВК “Курс”», яке створ. 1996 у ході реорганізації ВО «Київський радіозавод» на базі його КБ. Спеціалізується на розробленні та виготовленні апаратури електр. перевірок для ракетно-косміч. систем «Дніп­­ро-1», радіотех. комплексів «Курс» для пошуку, взаєм. орієнтації, зближення і стикування косміч. апаратів («Мир», «Союз», «Прогрес») до Міжнар. косміч. станції, апаратури для нетрадиц. джерел енергії (контролери заряду акумулятор. батарей від модулів перетворювачів соняч. енергії, потужні інвертори напру­­ги, реле-регулятори), блоків жив­­лення та перетворювачів напру­­ги для стаціонар. і мобіл. спожи­­вачів (залізнич., авіац. та вод­­ний транспорти), установок ра­­діо­­мовлення для пасажир. вагонів залізнич. потягів (інформ. пові- домлення з мікрофона, трансля­­ція радіо та муз. програм), апаратури для проведення наук. експериментів на борту Міжнар. косміч. станції. НВК надає наук.-тех. послуги з косміч. тематики, геодезії, землевпорядкування, природн. наук, проводить конструктор. супроводжен­­ня виготовлення виробів косміч., військ. та пром. призначення тощо. Кількість працівників (2014) – бл. 80 осіб. В. о. голови правління – В. Біляков (від 2013).

М. І. Гудов

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Курс / М. І. Гудов // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-52053

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

52053

Кількість переглядів цього року:

6

Схожі статті

Благун
Людина  |  Том 3 | 2016
В. В. Вітлінський
Зубов
Людина  |  Том 11 | 2011
О. В. Єпіфанова
Голишев
Людина  |  Том 6 | 2006
А. С. Глущак

Нагору