ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Лімановський Болеслав

ЛІМАНО́ВСЬКИЙ Болеслав (Limanowski Bolesław; 18. 10. 1835, Передгір’я, нині Лат­вія – 15. 02. 1935, Варшава) – польський історик, соціолог, публіцист. Навч. у гімназії в Москві (1847–54), вивчав медицину, філософію, політекономію, історію у Дерпт. університеті (нині м. Тарту, Ес­тонія). 1860 залишив Дерпт. університет і виїхав до Парижа з метою отримати військ. підготовку для вступу до польс. легіонів (також слухав публічні лекції у Сорбонні). За організацію 1861 у м. Вільно (нині Вільнюс) польс. нац. маніфестації за­арешт. і висланий до Архангел. губ., згодом мешкав у Воронез. губ. (обидва – Росія), від 1870 – у Львові. 1876 здобув ступ. д-ра філософії у Львів. університеті. Популяризував соціалізм, співпрацював із М. Павликом та І. Франком, разом із якими 1877 був заарешт., однак через брак доказів уникнув суду. Від 1878 жив у багатьох європ. країнах, писав статті з історії розвитку сусп. рухів, у франц. пресі полемізував із М. Драгомановим. Ігнорував внесок українців у розвиток соціалізму в Галичині, через що розійшовся у поглядах із укр. соціалістами. 1892 головував на з’їзді представників соціаліст. партій польс. тер. під рос. пануванням (Париж), від якого веде свою історію Польс. соціаліст. партія. Від 1922 – сенатор Польщі.

П. В. Голобуцький

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Лімановський Болеслав / П. В. Голобуцький // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-55487

Том ЕСУ:

17-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

55487

Кількість переглядів цього року:

1

Схожі статті

Птасьник
Людина  | 2024
Л. О. Зашкільняк
Горн
Людина  | Том 6 | 2006
Я. Д. Ісаєвич
Менджецький
Людина  | Том 20 | 2018
Л. О. Зашкільняк

Нагору