ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Лісової пісні Музей

«ЛІСОВО́Ї ПІ́СНІ» Музей Знаходиться в урочищі Нечимне побл. с. Скулин за 17 км від с. Колодяжне Ковел. р-ну Волин. обл. Створ. 1964–65 зі зведенням будинку з мансардою, до якої вели круті сходи. У 1960–80-і рр. на 2-му поверсі знаходилася музейна експозиція, а на 1-му проживали Григорій та Галина Зінчуки, які доглядали за будинком і експозицією, приймали гостей. Підпорядковувався Облапському лісництву, від 2004 – сектор Українки Лесі Літературно-меморіального музею у Колодяжному. Це єдиний музей в Україні, присвяч. одному твору – драмі-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки. Історія знайомства родини Косачів з Нечимним сягає літа 1884, коли Олена Пчіл­ка із сином Михайлом, дочками Лесею і Ольгою гостювали в урочищі на березі озера у скулин. дядька Лева, куди він вибирався на літо пасти худобу. Описи озера, берега і лісу навколо нього, що їх подає письменниця у «Лісовій пісні», майже повністю відповідають і сучас. пейзажеві. Могут. крислатий дуб, який називають Лесиним дубом, росте й нині на березі Нечимного. Стежина, яка веде до ліс. озера, заселена дерев’яними скульптурами, зробленими учнями Ковел. ПТУ № 5. Це персонажі «Лісової пісні»: Мавка, Лукаш, дядько Лев, Потерчата, Лісовик, Водяна Русалка, Водяник. У створенні 1-ї музей. експозиції активну участь брав Й. Струцюк та наук. працівники Волин. краєзн. музею Т. Андреєва і Р. Кашевська. 1992 від необереж. поводження з вогнем будинок згорів. Улітку 2004 з ініціативи Ковел. райдерж­адміністрації збудовано новий будинок музею «Л. п.» і 13 серп­ня відбулося його відкриття. Експозицію музею підготували працівники Колодяжнен. літ.-ме­мор. музею. На 1-му поверсі екс­понуються книги, фото, листи, документи, які розповідають про життя Лесі Українки та створення нею драми «Лісова пісня», на 2-му – ілюстрації до «Лісової пісні» художниці С. Караффи-Корбут (кольор. копії). Окремий розділ експозиції складають речі побуту кін. 19 – поч. 20 ст., зібрані у навколиш. селах: старовинні вишиті та ткані рушники, сорочки, знаряддя праці, гончарні вироби тощо. Результатом наук.-дослідниц. роботи колективу музею є участь його працівників у семінарах, конф. та фестивалях. Так, на Волин. обл. музей. фестивалі музей «Л. п.» зайняв 1-е м. у номінації «Мистецтво музейної виставки». На тер. музею від 2001 проходить щорічне поет.-мист. свято «Лісова пісня». Зав. – О. Бойко (від 2006).

Літ.: Комзюк В., Пушкар Н. Музей «Лісової пісні» в Нечемному: Путівник. Ковель, 2011.

В. М. Комзюк

Рекомендована література

  1. Комзюк В., Пушкар Н. Музей «Лісової пісні» в Нечемному: Путівник. Ковель, 2011.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Лісової пісні Музей / В. М. Комзюк // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-55697

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

17-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Музеї

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

55697

Схожі статті

Лохвицький краєзнавчий музей ім. Г. Сковороди
Музеї  | Том 17 | 2016
С. В. Лесик
Жашківський історичний музей
Музеї  | Том 9 | 2009
О. Й. Тютюнник
Лісу Музей
Музеї  | Том 17 | 2016
П. В. Івасенюта

Нагору