ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Корнійчук Артем

КОРНІЙЧУ́К Артем (16. 04. 1898, с. Жеребки Староконстянтинів. пов., нині Чуднів. р-ну Житомир. обл. – 21. 11. 1978, Прага) – архітектор, графік. Закін. Мист. школу в Києві (1918). Під час укр. нац.-визв. змагань воював у складі 1-ї Запороз. дивізії, згодом – у таборах для інтернованих у Поль­­щі. Від 1922 – у Чехо-Словаччині. Навч. у Худож.-пром. школі в Празі (1922–27). Відтоді працю­­вав заст. гол. проектанта в архіт. ательє Ф. Ройта. Був головою Укр. видавн. фонду та чл. Товариства запорожців, належав до гетьман. організації у Чехо-Словаччині. Серед реаліз. проектів – Вишегр. крематорій, будівлі мін-в с. господарства та фінансів, парламенту, Живностен. банк, кілька вілл у Празі, санаторій у м. Лугачовіце, банк у м. Плзень (переважна більшість – у стилі кон­­ст­­руктивізму). Автор нереаліз. проекту Укр. дому в Празі. Виконував надмогил. пам’ятники, зокрема на могилах Олександ­­ра Олеся, С. Русової та С. Черкасенка, графічні оформлення, зокрема заставок до «Євангелія», «Збірника українських пісень» (Подєбради, 1924), книж­­ки Д. Дорошенка «Православна Церква в минулому і сучасному житті українського народу» (Берлін, 1940). Співвидавець та редактор часопису «Українська дійсність» (Прага, 1939–45). У 1945 заарешт. органами СМЕРШу та депорт. у СРСР, де був за­­судж. до 10-ти р. таборів. Відбував по­карання в Сибіру та Мордовії. 1958 повернувся до Пра­­ги.

М. І. Мушинка

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Корнійчук Артем / М. І. Мушинка // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2014. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-5866

Том ЕСУ:

14-й

Дата виходу друком тому:

2014

Дата останньої редакції статті:

2014

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

5866

Кількість переглядів цього року:

13

Схожі статті

Корнфельд
Людина  |  Том 14 | 2014
А. І. Шушківський
Врубель
Людина  | Том 5 | 2006
Ю. О. Бірюльов
Барзилович
Людина  |  Том 2 | 2003
Г. І. Панич

Нагору