ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Лтава

«ЛТА́ВА»  — підприємство електронної про­мисловості. Засн. 1947 як Полтав. електроремонт. завод № 19 на базі електроремонт. майстерень тресту «Укренергоремонт» з метою ремонту електроенергет. устаткування для Донбасу, а також Полтав. і Кіровогр. обл. Спочатку підприємство виконувало капітал. ремонт електрогенераторів, трансформаторів і електродвигунів. 1952 освоєно випуск електроапаратури і перейм. в електротех. завод № 20. Тоді ж розпочато постачання продукції на експорт у 22 країни світу. 1959 створ. СКБ. 1966 підприємство передано в електронну пром-сть і перейм. в електромех. завод (або а/с Х–5067), у подальші роки трансформоване у найбільшого виробника електрон. компонентів і стало лідером серед виготовлювачів аналог. продукції. Закупівля високопродук­тив. зарубіж. устаткування дозволила за корот. термін значно збільшити об’єми виробництва завдяки розробленню і випуску різних типів модул. кнопк. перемикачів і прямокут. з’єдну­вачів на базі гіперболоїд. гнізда. 1977 у СКБ розпочато розроблення з’єднувачів нового покоління для мікросхемотехніки, зокрема з’єднувал. розеток і контакт. пристроїв для джерел світла. СКБ стало першим і єди­ним в країні розробником цих виробів, упродовж 25-ти р. спеціалізувалося у даному напрямі і продовжує нині їх розвивати. Усього розроблено понад 200 найменувань таких виробів, які захищені 72-ма автор. свідоцтвами і 10-ма патентами на нові конструктор. рішення. За успіхи під час виконання план. показників і спец. завдань уряду понад 250 осіб нагородж. орденами і медалями, а дир. Є. Окін­чицю 1971 присвоєно звання Героя Соц. Праці. 1975 на базі заводу утвор. ВО «Л.», до складу якого увійшли 5 підприємств; від 1994 — АТ, від 2011 — ПАТ. Нині «Л.» — сучасне спеціалізов. підприємство з розроблення і виготовлення електр. з’єднувачів, комутац. виробів, контакт. пристроїв і з’єд­нувал. розеток для мікроелектроніки. Продукцію заводу широко застосовують у багатьох галузях промисловості і різних видах техніки. Високий тех. рівень виробів, що випускаються, забезпечується наукоєм. технологіями у пластмас., гальваніч., механоскладал. виробництвах на устаткуванні, представленому остан. моделями верстатів з числовим програм. керуванням, високопродуктив. автоматами, агрегат. верстатами, автоматизов. лініями. Система якості підприємства відповідає міжнар. стандартам ISO 9001:2000. Кількість працівників (2015) — 1200 осіб. Голова правління — Е. Хохлов (від 2011).


Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2023
Том ЕСУ:
18
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Підприємcтва
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
58902
Вплив статті на популяризацію знань:
64
Бібліографічний опис:

Лтава / Д. О. Голляк // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2017, оновл. 2023. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-58902.

Ltava / D. O. Holliak // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2017, upd. 2023. – Available at: https://esu.com.ua/article-58902.

Завантажити бібліографічний опис

ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору