ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Лубенський завод Лічмаш-прилад

ЛУБЕ́НСЬКИЙ ЗАВО́Д «ЛІЧМА́Ш-ПРИ́ЛАД» – підприємство машинобудівної галузі промисловості. Розташ. у м. Лубни Полтав. обл. Засн. 1961 у будівлі колиш. махорк. ф-ки (1907, пам’ятка архітектури місц. значення) як приладобуд. завод, що спеціалізувався на випуску манометрів і тягонапоровимірювачів. Від 1963 – Лубен. завод лічил. машин. Відтоді виготовляв білетно-касові машини «КД», пізніше – білетно-касові машини «Сула», машини для кон­тролю знань і навчання «КИСИ-5», «УГК», «РЕПЕТИТОР», 1980–87 – пристрої цикл. упр. маніпуляторами, технол. устаткуванням і робототех. комплексами. Від 1987 – структур. підрозділ Київ. ВО «Електронмаш». Наприкінці 1980-х – на поч. 1990-х рр. на підприємстві випускали алфавітно-цифр. друкар. пристрої, термінал для підготовки та введення графіч. даних, пристрій зовн. пам’яті на гнучких магніт. дисках. Згодом – ВАТ «Лічмаш-прилад». 2013 підприємство тимчасово припинило випуск продукції. Протягом 2-х остан. десятиліть воно виробляло пристрої для упакування поліетилен. та поліпропілен. стрічкою з ультра­звук. зварюванням, прилади для обандеролювання пачок банк­нот, листівок, конвертів та ін. аналог. продукції ламінов. папе­ром з термозварюванням, слу­хо-мовні тренажери для корекції дефектів мовлення, побут. вібронасоси, вузли до котлів центр. опалювання, насосів, комп­ресорів і гідравліч. систем, пластини, тримачі й аналог. вироби для інструментів, копіювально-множил. та ін. кон­тор. обладнання, низьковольтну електр. апаратуру, низьковольтні вимикачі, електр. комплектні пристрої, електр. щити, панелі, консолі, столи, шафи, генератори рентґенів. випромінювання, високовольтні генератори, пульти керування тиском чи ін. перемін. параметрами рідини та газу, лічильники обертів, продукції, пробігу в кілометрах (милях), таксометри, а також манікюрні вироби та набори, кусачки, ножиці, бритви, метал. леза, електрощипці для завивання волосся, зубила, мітчики, плашки, різьбонарізні машинки, кресляр. і матем. при­лади й інструменти, обладнання та комплектуючі для с.-г. техніки. Вся продукція була сертифікована. 2011 на «Лічмаш-приладі» працювало 300 осіб. Остан. часом ним керував В. Пирогов.

І. В. Хакало́

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Лубенський завод Лічмаш-прилад / І. В. Хакало́ // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2017. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-58919. – Останнє поновлення : 1 січ. 2023.

Том ЕСУ:

18-й

Дата виходу друком тому:

2017

Дата останньої редакції статті:

2023-01-01

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

58919

Кількість переглядів цього року:

66

Схожі статті

Донецький завод Точмаш
Підприємcтва  | Том 8 | 2008
Н. В. Кайдановська
Дніпроважпапірмаш ім. Артема
Підприємcтва  | Том 8 | 2008
А. В. Бочарніков
Київський верстатобудівний концерн
Підприємcтва  | Том 12 | 2012
О. А. Малишев

Нагору