ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Лубенський молочний завод

ЛУБЕ́НСЬКИЙ МОЛО́ЧНИЙ ЗАВО́Д – підприємство харчової промисловості. Розташ. у м. Лубни Полтав. обл. Історія виробництва у пром. масштабах лубен. молоч. продукції розпочинається 1937, коли на околиці був створ. маслозавод. Хоча у довоєн. час він не вирізнявся великим асортиментом, його вироби швидко здобули значну популярність серед місц. населення. Під час 2-ї світової війни зруйновано, 1944 відбудовано. У подальші роки Лубен. маслозавод продовжував виготовляти масло, сметану та сир, які реалізовувалися на тер. Полтав. і сусід. областей. Сучас. Л. м. з. веде свій відлік від 1993, коли на новому майданчику були зведені нові вироб. приміщення. Від 1996 – ВАТ, нині – ТОВ. Л. м. з. щодоби випускає під торг. маркою «Гармонія» бл. 100 т молоч. продукції, яка реалізується на переваж. частині тер. України. В асор­тименті (понад 200 найменувань) – молоко («Мгарське», «Цільне», «Пастеризоване», «Пря­жене», «Українське»), закваски («Мгарська» з ліс. ягодами, полуницею, злаками, «Лубенська чорниця»), кефір, кефірні та ки­сломолочні продукти («Біокефір», «Біолакт», «Біфілайф»), ря­жанка, сметана, йогурт («Мгарський» зі смаками апельсин–ананас, полуниця–ківі, «Ананас», «Персик», «Полуниця», «Вітамінізований гранат»), біойогурт («WHITE», «Ананас–апельсин–злаки», «Чорниця»), десерти (сирк. креми, солодкі сирки, сирк. маси), кисломолочні і м’я­кі та розсільні («Адигейський», «Моцарелла») сири, закуски та плавлені сирки («Дружба», «Хре­щатик», «Янтар»), масло («Вологодське», «Селянське Лубенське»); морозиво у стаканчиках («Айсберг», «Сніжинка», «Хобі»), на паличці («Білочка», «Гармонія», «Дельфін», «Каштан», «La Fa», «Лубенське», «Хрещатик») і сімейне («Велика тусовка», «Насолода»), торти з морозива («Амур», «Венеція», «Марко Поло», «Мас­карпоне»); напівфабрикати (пель­мені «Равіолі»; вареники з картоплею, капустою, м’ясом, сиром; піца та котлети); кондитер. і хлібобулочні вироби (торти «Гі­лочка», «Маркіза», «Полтавські каштани», «Сметанник»; рулети та запіканки; печиво та еклери). Продукція Л. м. з. отримала низку нагород на всеукр. і міжнар. виставках. На підприємстві постійно збільшують обсяги ви­роб-ва, підвищують якість про­дукції, освоюють нові напрями діяльності (від масштаб. аграр. проекту до влас. дистрибуції та мережі роздріб. магазинів), вивчають досвід багатьох віт­чизн. і зарубіж. заводів. Щорічно на його тех. переобладнання використовують до 60 % прибутку. Л. м. з. одним з перших серед молоч. підприємств України розробив і впровадив інтегров. систему упр. якістю та систему упр. безпечністю харч. продуктів, що відповідають міжнар. стандарту ISO 9001 (2000), ДСТУ ІSО 9001 (2001, 2009) та ДСТУ 2200 (2007). У 2002 вироблено та реалізовано 14 946,47 т, 2014 – 22 948,25 т цільномолоч. продукції та масла. Кількість працівників (2015) – 600 осіб. Ген. дир. – В. Дорош (від 2011).

І. В. Хакало

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Лубенський молочний завод / І. В. Хакало // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2017. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-58922. – Останнє поновлення : 1 січ. 2023.

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

18-й

Дата виходу друком тому:

2017

Дата останньої редакції статті:

2023-01-01

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Підприємcтва

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

58922

Схожі статті

Дарниця Локомотивне депо
Підприємcтва  | Том 7 | 2007
О. М. Коробенко
Галичина
Підприємcтва  | Том 5 | 2006
В. С. Муха
Імекс-ЛТД
Підприємcтва  | Том 11 | 2011
В. М. Орлик

Нагору