ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Лугань

«ЛУГА́НЬ»  — підприємство взуттєвої промисловості. Діяло 1959–2007 у Луганську. Засн. як взуттєва ф-ка. 1962 її колектив освоїв нову технологію виробництва сандалів, які на поч. 1963 експонувалися на ВДНГ, а РМ УРСР запропонувала всім взуттєвим підприємствам України перейти на виробництво сандалів за методом луганчан. 1963 модельєрами ф-ки розроблено декілька моделей дит. взуття, які також були впроваджені у виробництво на низці взуттєвих підприємств України. Того ж року збудовано новий корпус ф-ки. 1968 на її базі створ. Луган. ВО взуттєвих підприємств № 8, до складу якого увійшло декілька філій взуттєвої ф-ки, зокрема Луган. ф-ка литого взуття, Ровеньків. та Первомай. взуттєві ф-ки. 1971 на ВО розпочато впровадження у виробництво напівавтомат. ліній з виготовлення взуття, що дозволило збільшити продуктивність праці у декілька разів. 1985 у м. Ворошиловград (нині Луганськ) відкрито фірм. са­лон-магазин взуттєвого об’єдн. — «Черевики». Наприкінці 1980-х рр. ВО було одним із найбільших в Україні взуттєвих підприємств, його потуж. становила бл. 22 млн пар чол., жін., дит. взуття різноманіт. фасонів і обробок щороку. 1994 на його базі створ. ЗАТ «Л.» проект. потуж. 1,5 млн пар взуття на рік. У структурі — 2 дочірні підприємства: компанія «Альба» (робота з іноз. партнерами) та ф-ка литого взуття, оснащена устаткуванням італ. фірми «Ottogalli» і нім. «Desma». Спеціалізувалося на виробництві чол., жін., дит. взуття зимового та літнього асортименту із хромових натурал. шкір, синтет. і текстил. матеріалів, на підошвах із шкірволокон, гуми, натурал. шкіри та на формовій підошві. Понад 70 % взуття вироблялося на експорт, частка у заг.-укр. обсязі становила 6,7 %. Зміна попиту на виготовлену продукцію для внутр. ринку, у зв’язку з необмеженим завезенням дешевого взуття імпорт. виробництва, відсутність оборот. коштів, змусило підприємство виробляти взуття переважно з давальниц. сировини за договором з італ. фірмою «Карменс». При цьому замовник диктував жорсткі фіксов. ціни на виконувані послуги з виготовлення взуття з тенденцією до їхнього зниження. У результаті зменшувалися обсяги виробництва. Так, при випуску продукції 2004 на суму 20,7 млн грн, 2005 обсяг виробництва склав усього 4,5 млн грн (21,9 %), а 2006 — 0,05 млн грн (1 %). Кількість працівників (2004) — бл. 300 осіб. При підприємстві працювало вироб.-тех. училище.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2023
Том ЕСУ:
18
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Підприємcтва
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
59004
Вплив статті на популяризацію знань:
31
Бібліографічний опис:

Лугань / А. В. Бадер, О. А. Забудкова // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2017, оновл. 2023. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-59004.

Luhan / A. V. Bader, O. A. Zabudkova // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2017, upd. 2023. – Available at: https://esu.com.ua/article-59004.

Завантажити бібліографічний опис

ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору