ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Луців Федір

ЛУ́ЦІВ Федір (04. 03. 1909, с. Нагорянка, нині у складі м. Бучач Тер­ноп. обл. – 07. 08. 1969, м. Міннеаполіс, шт. Міннесота, США) – журналіст, громадський діяч. Закін. укр. гімназію у Львові. 1930 емігрував до США. У Нью-Йорку після завершення навч. у коледжі вчителював, дописував до укр. часописів у США та Канаді. Опублікував низку статей про історію, культуру і звичаї України, був постій. кор. кількох укр. газет, зокрема «Свободи». Про­водив меценат. діяльність, підтримував розвиток укр. культур. проектів за кордоном, а також укр. шкіл у Галичині. Активно по­ширював нац. пресу, виступав із промовами про Україну на фермер. з’їздах, популяризував укр. мистецтво. Після 2-ї світової вій­ни – співроб. Злученого укр.-амер. допомог. комітету, ро­бив добровіл. пожертвування для укр. біженців. В останні роки збирав документи і матеріали про діяльність першого укр. священика в Америці о. Гон­чаренка Агапія, а також про емі­грантів-українців на Гаваях та Алясці (не опубл.).

Літ.: «Журавлина книга». Тернопільська українська західна діаспора: Слов. імен. Т., 1999. Ч. 2.

М. М. Романюк

Рекомендована література

  1. «Журавлина книга». Тернопільська українська західна діаспора: Слов. імен. Т., 1999. Ч. 2.
завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Луців Федір / М. М. Романюк // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2017. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-59437. – Останнє поновлення : 1 січ. 2023.

Том ЕСУ:

18-й

Дата виходу друком тому:

2017

Дата останньої редакції статті:

2023-01-01

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

59437

Кількість переглядів цього року:

5

Схожі статті

Кишкань
Людина  |  Том 13 | 2013
В. Є. В’язовський
Куштенко
Людина  |  Том 16 | 2018
Б. В. Хоменко
Ґалаґан
Людина  |  Том 7 | 2007
Д. В. Веденєєв

Нагору