ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Луцька картонно-паперова фабрика

ЛУ́ЦЬКА КАРТО́ННО- ПАПЕРО́ВА ФА́БРИКА – підприємство целюлозно-паперової промисловості. Засн. 1973 як Луцький картонно-руберойд. завод. Вироб. потуж. осн. видів продукції: м’яка покрівля – 134 млн м2, картон – 35 тис. т, лінолеум – 3 млн м2. З-д був монополістом в Україні з випуску м’якої покрівлі, на спожив. ринку її виробництво на заводі 1995 склало 64 %. На підприємстві працювало 1330 осіб. Від серед. 1990-х рр. на заводі збільшили випуск м’якої покрівлі, нарощували обсяги виготовлення лінолеуму. Розширили асортимент продукції руберойд. цеху: бітумні мастила в гарячому і твердому станах, бітумні плити, склоруберойд гідросклоізоли. Добре зарекомендував себе новий вид лінолеуму на нетканих і тканих підосновах. З метою отримання ще більш якіс. руберойду із подовженим міжремонт. циклом 2001 проведено повну модернізацію руберойд. агрегата. Модернізов. агрегат відповідав сучас. вимогам до технол. обладнання, на ньому можливе виробництво як традиц. руберойдів, так і матеріалів на синтет. основах. Якість виготовлених на даному агрегаті матеріалів аналог. якості продукції, виготовленої в країнах Європи. З-д освоював нові види продукції, забезпечуючи 65–75 % заг.-річ. споживання м’яких покрівел. та полімер. матеріалів в Україні, які застосовують для верхнього та нижнього шарів покрівлі, гідроізоляції фундаментів, буд. конструкцій, тунелів, метро, міжповерх. перекриттів тощо. Від 2012 – ТОВ «Л. к.-п. ф.», яка увійшла до складу групи компаній «Об’єднана картонна компанія». Пріоритет. напрямом виробництва ф-ки є виготовлення сировини для гофровиробництв (флютинг, тестлайнер), покрівел., коробк. та палітур. картонів, коробки із тарного плоского склеєного картону для пакування, транспортування та зберігання вершк. масла і маргарину. Тер. – 36 га, вироб. пл. – 28 тис. м2. Кількість працівників (2015) – 480 осіб. Ген. дир. – О. Шараєв (від 2012).

С. І. Музлаєв

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Луцька картонно-паперова фабрика / С. І. Музлаєв // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2017. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-59449

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

18-й

Дата виходу друком тому:

2017

Дата останньої редакції статті:

2017

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Підприємcтва

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

59449

Схожі статті

Кондор
Підприємcтва  | Том 14 | 2014
Л. Г. Василенко
Економічна думка
Підприємcтва  | Том 9 | 2009
П. З. Гуцал
Донбас
Підприємcтва  | Том 8 | 2008
Г. З. Дідова

Нагору