ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Малиновський Федір Григорович

МАЛИНО́ВСЬКИЙ Федір Григорович (21. 07. 1915, Київ – ?) – військовик, громадсько-політичний діяч. Навч. у Київ. пед. технікумі, Запоріз. маш.-буд. інституті. Призваний до Червоної армії, 1938 закін. піхотне училище зі званням лейтенанта. Брав участь у встановленні на тер. Зх. України рад. влади восени 1939 і рад.-фін. вій­ні. У серпні 1941 потрапив у нім. полон. Добровільно вступив до 601-го полку Укр. визв. війська (формація, створ. із війсь­ко­­вополонених-українців у скла­ді нім. армії). Охороняв склади зброї у Львові, мости через р. Сян у м. Перемишль, 1944 – берегову смугу в Данії, де й залишився після вій­ни. З метою уникнути депортації 1948 виїхав до Арґентини. Мешкав у Буенос-Айресі. Брав участь у діяльності т-в «Просвіта» й «Відродження» (заснував драм. гурток), організував крайовий комітет УРДП. 1951 повернувся до Данії. Багато разів обирався до керів. органів УРДП, співпрацював з її крайовими комітетами в Арґентині й Німеччині.

Літ.: Українська революційно-демократична партія (УРДП–УДРП): Зб. мат. і док. Чикаго; К., 1997.

О. В. Шугай

Рекомендована література

  1. Українська революційно-демократична партія (УРДП–УДРП): Зб. мат. і док. Чикаго; К., 1997.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Малиновський Федір Григорович / О. В. Шугай // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2017. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-61235

Том ЕСУ:

18-й

Дата виходу друком тому:

2017

Дата останньої редакції статті:

2017

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

61235

Кількість переглядів цього року:

1

Схожі статті

Івахів
Людина  |  Том 11 | 2011
Н. В. Щербай
Вергун
Людина  | 2023
В. С. Муха
Несольоний
Людина  | 2023
М. Г. Железняк

Нагору