ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Миколаїв (аеропорт)

«МИКОЛА́ЇВ» Міжнародний аеропорт — комунальне авіатранспортне підприємство. Розташ. за 13 км від Миколаєва. Аеродром побудовано 1944, упродовж тривалого часу його використовували як військовий для ЗС СРСР. 1960 перетворено на аеропорт цивіл. авіації й названо Микол. об’єднаний авіазагін. Окрім вантажопасажир. перевезень, працівники аеропорту здійснювали с.-г. та ін. роботи: обприскування отрутохімікатами садів та полів, огляд фахівцями аміакопроводу та ліній електропередач, патрулювання річок разом з рибінспекцією, рятув.-пошук. роботи. Аеро­дром мав ґрунт. злітну смугу, приймав літаки серед. класу, рейси виконували літаки Лі-2 та Ан-24. З часом пасажиропотік зріс, а разом з тим збільшилося навантаження й на аеродром. 1975 побудовано нову злітно-посадк. смугу (ЗПС), а також госп. споруди та обладнання для виконання польотів: радіолокатори, система посадки, світлосигнал. система, авіадиспетчер. пункти, ангари для малої авіації, аеровокзал тощо. 1980 авіазагін, окрім авіації, що застосовувалася в нар. госп-ві (вертольоти Ка-26, літаки Ан-2), та складів матер.-тех. забезпечення, переведено на нове місце, що розташ. за декілька кілометрів від попереднього. 1983 зведено новий пасажир. термінал, проведено сертифікацію аеропорту відповідно до 3-ї категорії ICAO як аеропорту внутр. авіаліній СРСР з правом приймати повітр. судна Ту-134 та подіб. класів. Задля можливості приймати й обслуговувати літаки типу Ту-154, Іл-76, -62, Ан-22 у 1989 здійснено реконструкцію ЗПС (потовщення бетон. плит за допомогою надсучасного на той час покриття — асфальто-полімер-бетону) та її розширення й подовження. 1992 аеропорт, отримавши міжнар. сертифікат, почав приймати й обслуговувати літаки з-за кордону. Крім того, він надавав послуги, пов’язані з базуванням повітр. суден та комерц. обслуговуванням пасажирів, з питань транспорту, засобів зв’язку тощо. У 1990-і рр. «М.» став одним із найбільших і технічно оснащених авіапідприємств на Пд. України: йому присвоєно клас «В»; наявні сучасна ЗПС та стоянка, що приймають літаки з посадк. масою до 220 т і розміщують 8 літаків Іл-76; аеро­дром оснащений освітленням, радіо- та навігац. обладнанням. Пропускна здатність аеровокзал. комплексу (2013) — до 400 пасажирів за год. на внутр. рейсах авіакомпанії та до 100 пасажирів за год. — на міжнародних; аеродром здатний приймати повітр. судна типу Ан-22, Іл-62, -76 (з обмеженнями), Ту-154, -134, Як-42 і класом нижче цілодобово. Від 2013 «М.» не обслуговує регулярні польоти, тривають відновлюв. роботи: ремонт ЗПС, оновлення світлосигнал. обладнання, капітал. ремонт будівлі аеровокзалу тощо.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2018
Том ЕСУ:
20
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Підприємcтва
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
65250
Вплив статті на популяризацію знань:
46
Бібліографічний опис:

Миколаїв (аеропорт) / Т. В. Шуліченко, О. Л. Шевченко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2018. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-65250.

Mykolaiv (aeroport) / T. V. Shulichenko, O. L. Shevchenko // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2018. – Available at: https://esu.com.ua/article-65250.

Завантажити бібліографічний опис

ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору